Upamiętnienie Bronisławy i Kazimierza Dłuskich

Data: 10.11.2022 r., godz. 09.30    1047
9 listopada na budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Otwocku odsłonięto tablicę upamiętniającą Bronisławę i Kazimierza Dłuskich, którzy prowadzili w Otwocku sanatorium „Dom Zdrowia".
To budynek, gdzie obecnie mieści się Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Konopnickiej, został ufundowany przez Bronisławę i Kazimierza Dłuskich. Tutaj w latach 20.tych XX wieku prowadzili oni sanatorium „Dom Zdrowia”. Miejsce to nadal służy społeczeństwu, dawniej kuracjuszom, obecnie dzieciom i młodzieży.

W uroczystości odsłonięcia tablicy uczestniczyli przedstawiciele Powiatu Otwockiego: Wicestarosta Otwocki Paweł Zawada, Członkowie Zarządu Powiatu Kinga Błaszczyk i Grzegorz Michalczyk oraz radni: Jacek Czarnowski, Jolanta Koczorowska oraz Paweł Ajdacki, który przybliżył historię Dłuskich.

Po uroczystym odsłonięciu tablicy uczestnicy udali się do szkoły, gdzie dzieci i młodzież przedstawiły spektakl słowno-muzyczny na temat Święta Niepodległości.