„Liderzy Kooperacji” podpisali porozumienie

Data: 26.06.2019 r., godz. 12.00    351
W dniu 24 czerwca br. odbyło się podpisanie porozumienia dotyczącego projektu „Liderzy Kooperacji”. Porozumienie podpisali Powiat Otwocki, gmina Wiązowna i Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej.
     Program jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego od 2018 roku. Nadrzędnym celem Modelu Kooperacji jest wsparcie instytucji pomocowych tak, aby mogły budować efektywny system pomagania osobom i rodzinom, które borykają się z wieloma problemami, a instytucje pomocowe wyczerpały wobec nich własne, podmiotowe możliwości pomocy. Model Kooperacji zakłada wzmocnienie zasobów, odbudowę sprawczości oraz przygotowanie do życiowego usamodzielnienia osób i rodzin.
     Realizacja programu przyczyni się do wzrostu efektywności pomocy, lepszej organizacji usług oraz wzmocnienia roli pracownika socjalnego. Współdziałanie instytucji pomocowych na rzecz osób potrzebujących wpływa na profesjonalizację usług, a tym samym wzrost, jakości świadczonej pomocy.