Kolejne linie autobusowe już wkrótce!

Data: 24.02.2023 r., godz. 09.00    1476
Już wkrótce na terenie powiatu otwockiego Związek Powiatowo-Gminny "Otwockie Przewozy Gminno-Powiatowe" uruchomi 4 nowe linie autobusowe. Środki na realizację zadania pozyskano z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.
W dniu wczorajszym prezes Związku Powiatowo-Gminnego "Otwockie Przewozy Gminno-Powiatowe", Wicestarosta Otwocki Paweł Zawada wraz z Wiceprezes związku, Wójt Gminy Osieck Panią Karoliną Zowczak podpisali umowę na uruchomienie 4 nowych linii komunikacyjnych.

4 nowe linie będą jeździły na następujących trasach:
1. Otwock Mały - Karczew - Otwock - Józefów
2. Wola Karczewska - Dobrzyniec - Wiązowna
3. Osieck - Sobienie-Jeziory - Otwock
4. Michałówek - Zakręt - Góraszka - Stefanówka - Wiązowna - Radiówek

Na powyższe zadanie pozyskano środki z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Uroczyste podpisanie umowy nastąpiło w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie. Udział wzięli: Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł, Wiceminister Rozwoju i Technologii, poseł na Sejm RP Piotr Uściński oraz przedstawiciele samorządów.

Związek Powiatowo-Gminny "Otwockie Przewozy Gminno-Powiatowe" uzyskał dofinansowanie w wysokości 826 307,00 zł na uruchomienie 4 linii komunikacyjnych, o łącznej długości 95,9 km.