43. Półmaraton Wiązowski już za nami!

Data: 27.02.2023 r., godz. 10.00    1190
26 lutego odbył się 43. Półmaraton Wiązowski, w biegach wzięło udział około 4 tys. zawodników. Półmaraton Wiązowski to pierwszy długodystansowy bieg rozgrywany w Polsce w okresie zimowo-wiosennym. Powstał w 1981 r. Odbywa się zawsze na przełomie lutego i marca.
Największe wydarzenie biegowe w naszym regionie już za nami! 43. Półmaraton Wiązowski, organizowany przez Gminę Wiązowna, od lat jest imprezą, która rozpoczyna sezon biegowy w Polsce. Jest to również najstarszy bieg zimowo-wiosenny.

Na starcie 43. Półmaratonu Wiązowskiego w biegu głównym stanęło 2671 zawodników. Wśród nich najszybsi byli: Iwona Bernardelli i Krystian Zalewski (rekord maratonu). Do Wiązowskiej 5-tki przystąpiło 1037 zawodników, wśród których najlepsi okazali się: Sabina Jarząbek i Patryk Kozłowski. Najlepszymi zawodnikami Gminy w Półmaratonie byli: Agnieszka Talacha i Jacek Wysmułek.

Powiat Otwocki podczas wydarzenia reprezentowali: Krzysztof Szczegielniak Starosta Otwocki, Grażyna Kilbach Przewodnicząca Rady Powiatu, Paweł Zawada Wicestarosta Otwocki oraz Kinga Błaszczyk Członek Zarządu Powiatu Otwockiego.

Powiat Otwocki był Sponsorem Głównym 43. Półmaratonu Wiązowskiego.

44. Półmaraton Wiązowski odbędzie 25 lutego 2024 roku.