Stacje ładowania w Powiecie Otwockim!

Data: 12.09.2019 r., godz. 08.23    165
W poniedziałek (9 września), Starosta Otwocki Cezary Łukaszewski i Wicestarosta Otwocki Krzysztof Kłósek uczestniczyli w zainicjowanej przez siebie debacie na temat elektromobilności i stacji ładowania pojazdów elektrycznych.
Na spotkaniu, które odbyło się w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury im. M. E. Andriollego w Otwocku, prezentowano możliwości, jakie oferują współczesne samochody elektryczne. Przedstawiono także wyzwania, jakie stoją przed elektryfikacją w jednostkach samorządu terytorialnego, a także zalety rynku zeroemisyjności.

Powiat Otwocki jako pionier w tym zakresie będzie wprowadzał stacje ładowania. Do poniedziałkowej debaty zaprosił między innymi przedstawicieli Polskiej Grupy Energetycznej, przedstawicieli samorządów, a także dealerów samochodowych, którzy oferują samochody z ekologicznym napędem.

Po części merytorycznej, goście mieli możliwość testowania pojazdów. Powiat już pracuje nad tym, żeby posiadacze samochodów elektrycznych mieli odpowiednią infrastrukturę w regionie.