Początek roku w Liceum im. J. Słowackiego w Otwocku

Data: 06.09.2019 r., godz. 15.00    33
Starosta Otwocki Cezary Łukaszewski uczestniczył, 2 września br., w uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym Nr III im. Juliusza Słowackiego w Otwocku. W tej szkole naukę rozpoczęło aż 298 pierwszoklasistów.
2 września 2019 roku dla pierwszoklasistów, zarówno po gimnazjum, jak i po podstawówce, oznaczał pierwszy dzień w Liceum Ogólnokształcącym Nr III im. Juliusza Słowackiego w Otwocku, w którym część pozostanie przez trzy, a pozostała przez cztery lata. Powitaliśmy ich i ich rodziców bardzo serdecznie, co szczególnie w swoich przemówieniach podkreślali Dyrektor placówki Robert Pielak i gość – Starosta Otwocki Cezary Łukaszewski.

Na osłodę z okazji Dnia Patrona można było skosztować tortu lub cukierków, wszak 210 lat temu urodził się Juliusz Słowacki. Z tej okazji polonistki: Jolanta Wakulińska i Ewa Bednarska-Piętka wyreżyserowały jednoaktówkę „Uśmiech Juliusza, czyli jak sprzedać wieszcza”. W humorystycznej scenie pracownicy agencji reklamowej „Smile” zastanawiali się, analizując życie i twórczość Słowackiego, jak zareklamować perfumy „Uśmiech Słowackiego”, co okazało się niebywale trudne. A jednak – „niemożliwe stało się możliwe”, co udowodnili aktorzy – Oliwia Zakrzewska, Damian Szczepaniak i Julia Ziółek z III a, Olgierd Karolak z III f i Zuzanna Korgul z IId. Całość imprezy poprowadzili Karolina Kałowska i Franciszek Zieliński z III f. Hymn szkoły w nowej obsadzie wykonali: gitara - Klaudia Borkowska z IIIa i śpiew - Aleksandra Miziołek z IIe i Jakub Kamać z IIIc. Dawno już nie słyszeliśmy tu męskiego głosu, dlatego ta interpretacja zabrzmiała inaczej niż zwykle. Należy dodać, że nowe progi szkolne przekroczyło również wielu nowych nauczycieli, którym życzymy powodzenia i sukcesów w pracy!

Liceum Ogólnokształcącym Nr III im. Juliusza Słowackiego w Otwocku