Są fundusze na odnowę zabytków w powiecie!

Data: 24.03.2023 r., godz. 00.00    837
Zabytki z naszego regionu, wpisane w rejestr zabytków lub do gminnej ewidencji mają szansę na odnowę. Dzięki wsparciu Rządowego Planu Odbudowy Zabytków istnieje możliwość pozyskania funduszy na ten cel.

Powiat Otwocki słynie z zabytkowych wilii w stylu Świdermajer. Praktycznie każda gmina naszego regionu posiada zabytki, którymi może się pochwalić. Wiele z nich należy do osób prywatnych, dla których renowacja czy odnowienie zabytku stanowi spory wydatek.

Dlatego z przyjemnością informujemy, że 23 marca 2023 r. przyjęta została uchwała odnosząca się do zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków lub znajdujących się w gminnej ewidencji zabytków oraz znajdujących się na terenie Powiatu Otwockiego. Osoby zainteresowane dotacjami, chcącymi złożyć wniosek zapraszamy do składania wniosków.

Szczegóły w poniższej uchwale: