Młodzieżowa Rada Powiatu coraz bliżej!

Data: 27.03.2023 r., godz. 00.00    1115
Młodzi ludzie to nasza przyszłość. Dlatego tak ważna jest współpraca z młodzieżą. Cieszymy się, że chętnie dzielą się z nami swoimi przemyśleniami oraz pomysłami. Doceniając ich postawę Powiat Otwocki chce wspólnie z młodymi obywatelami stworzyć Młodzieżową Radę Powiatu Otwockiego.

W piątek, 24 marca, w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się niezwykłe spotkanie! Przedstawiciele Samorządu pod przewodnictwem Starosty Otwockiego Krzysztofa Szczegielniaka wraz z Grażyną Kilbach - przewodniczącą Rady Powiatu i Grażyną Olszewską - wiceprzewodniczącą Rady Powiatu, spotkali się z młodzieżą w szczytnej idei. Do rozmowy zostali zaproszeni także dyrektorzy i opiekunowie szkół. Szczególne miejsce w spotkaniu zajęła oczywiście młodzież.

Głównym celem spotkania były rozmowy dotyczące powołania Rady, do rozmów na temat której została zaproszona nasza młodzież. Priorytetem utworzenia Rady jest jeszcze skuteczniejsze reprezentowanie przez młodzież jej interesów wobec instytucji samorządowych, rządowych oraz pozarządowych. Ważnym aspektem jest także możliwość podejmowania z młodymi ludźmi wspólnych decyzji. Zadania Rady będą bardzo szerokie, co stanowiło m.in. temat do dyskusji na owym spotkaniu. Poruszona została również kwestia statutu tworzonej Rady.

Niezmiernie cieszymy się, że zaproszona młodzież tak licznie stawiła się na spotkaniu. Ich podejście i zaangażowanie świadczy o dużej świadomości społecznej. Już teraz wiemy, że są oni gotowi działać na rzecz lokalnej społeczności i zabierać głoś w sprawach dotyczących, niejednokrotnie, ich przyszłości. Najbliższe miesiące będą bardzo kluczowe dla rozwinięcia tematu. Z wielką przyjemnością będziemy Was informować o kolejnych krokach na drodze do powstania Młodzieżowej Rady Powiatu.