Obchody katyńskie 2023

Data: 14.04.2023 r., godz. 00.00    901
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskich - symbol straszliwej zbrodni, ale również pamięć o wymordowanej polskiej inteligencji oraz nieustępliwym dążeniu do prawdy.

"Najpiękniejszy pomnik macie w sercach naszych
I kwiat waszych cierpień będzie wiecznie kwitł
Jeszcze nie zginęła ta, co miała zginąć;
a pamięci o Was nie wymaże nikt

R. J. Rudziński

W dniu wczorajszym odbyły się w powiecie uroczystości upamiętniające Ofiary Zbrodni Katyńskiej. Ponad 83 lata temu bestialsko zamordowani zostali nasi rodacy w Katyniu, Charkowie i Miednoje. Dlatego wczoraj, z wielką czcią nasi przedstawiciele oddali hołd poległym.

W uroczystościach w kościele pw. Ducha Świętego w Otwocku reprezentowali nas Krzysztof Szczegielniak - Starosta Otwocki, Grażyna Kilbach - Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego oraz Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Grażyna Olszewska. W Celestynowie na uroczystościach w Centrum Edukacji Leśnej powiat reprezentował Wicestarosta Paweł Zawada, natomiast na wieczornych obchodach w Karczewie obecna była Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Grażyna Olszewska.

Poniżej fotorelacja z obchodów.