XVI Europejski Festiwal Muzyczny w Otwocku

Data: 30.10.2019 r., godz. 09.00    219
W dniach 3-11 listopada w Otwocku odbędzie się 16. edycja Europejskiego Festiwalu Muzycznego. Podczas festiwalu zagrają m.in. Jan Stanienda, Kama Grott-Tomaszek, Grzegorz Dąbrowski, Kuba Stankiewicz, Łukasz Długosz i wielu innych wybitnych muzyków. Zapraszamy!
Festiwal zainauguruje koncert Otwock Festival Orchestra, która pod kierunkiem wybitnego skrzypka i legendarnego koncertmistrza Jana Staniendy wykona prawdziwe "perły baroku" - kompozycje J.S.Bacha, A.Vivaldiego czy T.Albinoniego. Partie solowe oprócz Jana Staniendy wykonają: na oboju Kama Grott-Tomaszek, dyrektor artystyczna festiwalu oraz na fagocie Grzegorz Dąbrowski - profesor Akademii Muzycznej im.F.Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Kolejny wieczór wypełni muzyka Krzysztofa Komedy, którego w tym roku przypada 50 rocznica śmierci. Ten genialny kompozytor i pianista jazzowy stworzył muzykę do 65 filmów. Wybrane motywy oraz piosenki, ze słynną "Kołysanką Rosemary" na czele zinterpretują zaproszeni Artyści: wokalistka Kama Abrahamowicz-Szlempo, Michał Szlempo - pianista, Michał Grott - basista oraz Kama Grott-Tomaszek na oboju i rożku angielskim.

Podczas trzeciego festiwalowego wieczoru na scenie otwockiego teatru staną największe gwiazdy polskiego jazzu. Pod kierownictwem pianisty Kuby Stankiewicza, wystąpią: Jacek Kotlarski – wokal, Maciej Sikała – saksofon, Wojciech Pulcyn – kontrabas i Sebastian Frankiewicz – perkusja. Kuba Stankiewicz w piękny i ponadczasowy sposób skomponował i zaaranżował w jazzowych interpretacjach, muzykę do wybranych 12 Pieśni Jana Kochanowskiego. Prezentowane utwory unoszą poezję Mistrza Jana Kochanowskiego, czyniąc ją bardzo czytelną, aktualną i eksponując jej, wydałoby się, uśpione i zapoznane walory.

Czwarty koncert wypełni muzyka na flet i fortepian. Łukasz Długosz uznany przez krytyków za jednego z najwybitniejszych flecistów. Jest również najliczniej uhonorowanym w historii polskim flecistą. Partnerować mu będzie przy fortepianie wybitny kameralista - Andrzej Jungiewicz. Podczas recitalu zabrzmią wirtuozowskie kompozycje m.in. Z.Noskowskiego, K.Szymanowskiego, T.Boehma, T.Szeligowskiego czy F.Mendelssohna.

Na zakończenie festiwalu zapraszamy Państwa na wieczór pn. "Musica da camera" - wieczór muzyki kameralnej w iście mistrzowskich interpretacjach. Pod przewodnictwem Jana Staniendy wystąpią; Jakub Grott-skrzypce, Agnieszka Podłucka – altówka, Bartosz Koziak – wiolonczela oraz Kama Grott- Tomaszek – obój. Muzycy wykonają kwartety smyczkowe S.Moniuszki i K.Szymanowskiego oraz Kwartet obojowy W.A.Mozarta.

Na wszystkie koncerty jest wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki będą do odebrania w kasie teatru na godzinę przed koncertami.

XVI Europejski Festiwal Muzyczny w Otwocku 3-11.11.2019

3.11 Perły baroku
Kama Grott-Tomaszek – obój Grzegorz Dąbrowski – fagot Jan Stanienda – skrzypce Otwock Festival Orchestra
w programie: J.S.Bach, A.Vivaldi, G.P.Telemann

8.11 Hommage a Komeda

Kama Abrahamowicz-Szlempo – vocal
Kama Grott-Tomaszek – obój, rożek angielski Michał Szlempo – instrumenty klawiszowe Michał Grott – gitara basowa
w programie: kompozycje K. Komedy

9.11 Kochanowski - Pieśni
Kuba Stankiewicz – fortepian Jacek Kotlarski – vocal Maciej Sikała – saksofon Wojciech Pulcyn – kontrabas
Sebastian Frankiewicz – perkusja
w programie: kompozycje K. Stankiewicza do słów J.Kochanowskiego

10.11 Recital fletowy
Łukasz Długosz – flet
Andrzej Jungiewicz – fortepian
w programie: T. Szeligowski, Z. Noskowski, K. Szymanowski, F. Mendelsohn

11.11 Musica da camera

Kama Grott-Tomaszek – obój Jan Stanienda - skrzypce Agnieszka Podłucka – altówka Bartosz Koziak - wiolonczela
w programie: W.A.Mozart, S.Moniuszko, K.Szymanowski

Wszystkie koncerty odbędą się w Teatrze Miejskim im. S. Jaracza w Otwocku o godz.19.00

Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie teatru godzinę przed koncertem.

Kama Grott-Tomaszek - dyrektor artystyczny