Mistrz Ortografii Powiatu wyłoniony!

Data: 20.04.2023 r., godz. 00.00    860
Jak ważna jest w komunikacji poprawność ortograficzna, przekonywać nikogo nie trzeba. Dlatego cieszymy się, że już po raz drugi Krzysztof Szczegielniak - Starosta Otwocki, objął II edycję „Powiatowego Konkursu Ortograficznego o Mistrza Ortografii” honorowym patronatem.

W czwartek (20 kwietnia) w szkole podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Otwocku odbył się tenże konkurs, którego głównym założeniem było rozwijanie zainteresowań i podniesienie kompetencji ortograficznych u dzieci.

W konkursie udział wzięli uczniowie klas siódmych i ósmych, którzy wygrali etapy szkolne. Natomiast wczorajszy konkurs zakończył się następującym sukcesem; w kategorii klas ósmych przyznano – 1. miejsce: Danilo Jakovljević ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 96 im. Św. Rodziny w Otwocku a w kategorii klas siódmych przyznano – 1. miejsce: Jagodzie Żelazko ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Michał E. Andriollego w Otwocku.

Starosta Otwocki wręczył statuetki naszym Mistrzom. Jednocześnie gratulujemy wszystkim uczestnikom! Dostrzegamy w naszej młodzieży duży potencjał i zapał w rozwijaniu zainteresowań ortograficznych, co bardzo nas cieszy!