Wiwat 3 Maj! Harmonogram uroczystości w powiecie.

Data: 02.05.2023 r., godz. 10.00    758
W 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja na terenie powiatu planowane się liczne uroczystości. Odbędą się pikniki patriotyczne, marsze czy okolicznościowe biegi. Delegacje władz samorządowych, jednostek oświatowych, lokalnych stowarzyszeń złożą wiązanki w miejscach pamięci.

3 majowe uroczystości rozpoczną się:

• o godzinie 9.30 Mszą Świętą w kościele św. Wincentego á Paulo w Otwocku z udziałem władz i pocztów sztandarowych,

• następnie ok. godziny 10.15 planowany jest przemarsz pod obelisk Józefa Piłsudskiego oraz złożenie kwiatów i wiązanek pod obeliskiem,

• o godzinie 13:00 w Muzeum Ziemi Otwockiej (ul. Narutowicza 2) rozpocznie się piknik. Oficjalne otwarcie następi z udziałem Otwockiego Uniwersytetu Trzeciego Wiek. Planowana jest pogawędka nt. "Konstytucji 3 maja i jej legendy" oraz koncert Otwockiej Orkiestry Dętej, która wystąpi z "Programem Rozrywkowym". Podcza pikniki nie zabraknie innych atrakcji, m.in. ogniska z kiełbaskami, wspólnego robienie kotylionów, gier planszowych, strzelania z łuków, muzyki na żywo czy wykładów Pawła Ajdackiego.

• w Józefowie o godz. 13:00 w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej odbędzie Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych. Bezpośrednio przed Mszą delegacje złożą kwiaty pod pomnikiem Powstania Warszawskiego przy kościele,

• o godzinie 14:00 wystartuje II edycja Biegu 3 Maja.

• w Karczewie uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętego Wita. Po Mszy, dalsze uroczystości planowane są przy pomniku Orła Białego.

Wszystkich mieszkańców powiatu zapraszamy serdecznie do udziału w obchodach. Wiwat 3 Maj!