Wręczenie certyfikatów wojskowych w Ekonomiku

Data: 28.04.2023 r., godz. 14.00    731
W piątek, 28 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Otwocku, odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów wojskowych. W tym dniu, społeczność szkolna przeprowadziła także uroczysty apel z okazji Święta Flagi oraz 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Uroczystość szkolną rozpoczęto od wprowadzenia pocztów sztandarowych. Następnie została podniesiona flaga państwowa oraz odśpiewano hymn państwowy. Dyrektor Szkoły – Apolonia Żołądek powitała wszystkich zgromadzonych gości, w tym Członków Zarządu Powiatu Otwockiego - Kingę Błaszczyk, Dariusza Kołodziejczyka oraz Grzegorza Michalczyka, przedstawicieli Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej z Mińska Mazowieckiego, przedstawicieli szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Garwolinie.

Najażniejszym punktem wydarzenia było uroczyste wręczenie uczniom czwartej klasy mundurowej certyfikatów ukończenia szkolenia wojskowego w ramach Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych. Dyrektor Szkoły wręczając wyróżnienia uczniom, pogratulowała również obecnym na wydarzeniu rodzicom i wręczyła im listy gratulacyjne.

Na zakończenie uroczystości głos zabrali Kinga Błaszczyk - Członek Zarządu Powiatu Otwockiego oraz Dariusz Kołodziejczyk - Członek Zarządu Powiatu Otwockiego, który odczytał list Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka skierowany do uczniów i pracowników szkoły. Jednocześnie nasi przedstawiciele podziękowali uczniom za ich wzorową postawę oraz wysokie wyniki w nauce. Podkreślili, że placówka profesjonalnie przygotowuje kandydatów do służby zawodowej w Wojsku Polskim. Uroczystości zakończył pokaz musztry paradnej wykonany przez uczniów.