XXX edycja Powiatowego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu za nami!

Data: 08.05.2023 r., godz. 14.00    973
Dużo zabawy i uśmiechu, jeszcze więcej muzyki i zdrowej rywalizacji. A to wszystko w Teatrze Jaracza z okazji 30-stej edycji "Powiatowego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu". Gratulujemy wszystkim artystom-uczestnikom i dziękujemy za Wasze występy!

W poniedziałek, 8 maja, w Teatrze Jaracza odbyło się muzyczne wydarzenie dla najmłodszych mieszkańców naszego regionu. Głównym założeniem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką zdrowia. Łącząc atmosferę zabawy i edukacji dzieci i młodzież szkolna stanęła do rywalizacji muzycznej i wystąpili z przygotowanym wcześniej repertuarem. Uczestnicy zaprezentowali przybyłym Gościom i zebranej widowni swoje możliwości artystyczne i świetnie się przy tym bawili! Występy spotkały się z wielkim entuzjazmem a każdy występujący został nagrodzony gromkimi brawami. Muzyczne zmagania obserwował Krzysztof Szczegielniak - Starosta Otwocki wraz z Kingą Błaszczyk i Grzegorzem Michalczykiem - Członkami Zarządu Powiatu Otwockiego.

Rywalizacja zakończyła się następującym wynikiem:

• 1 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Siedzowa,

• 2 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 z Otwocka,

• 3 miejsca zajęła wokalistka ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Józefowa.

Młodzi  artyści ze Szkoły Podstawowej z Siedzowa zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 7 czerwca 2023 r. w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego w Siedlcach.

Wydarzenie przygotowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Otwocku, przy współpracy z Powiatem Otwockim, który ufundował nagrody i statuetki dla laureatów konkursu oraz drobne upominki dla wszystkich uczestników. Poczęstunek dla dzieci zorganizowało Stowarzyszenie "Nasz Wspólny Dom", dzięki uprzejmości piekarni Wanda.