Koncert chórów z powiatu otwockiego

Data: 26.11.2019 r., godz. 14.00    275
24 listopada br. w Kościele pw. Św. Wincentego a’Paulo w Otwocku odbył się „Przegląd Chórów Powiatu Otwockiego”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Powiat Otwocki.
Przegląd chórów, poświęcony pamięci Św. Cecylii – patronki chórzystów, muzyków, zespołów i wokalistów, w tym roku odbywał się już po raz siedemnasty. Tradycją stało się, że chóry z terenu powiatu otwockiego spotykają się w okolicach Dnia Św. Cecylii (22 listopada) w Kościele pw. Św. Wincentego a’Paulo w Otwocku, aby przedstawić swoją twórczość i działalność.

W tegorocznym przeglądzie udział wzięło 6 chórów:
  1. Andromeda – chór dziecięcy ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Otwocku, prowadzony przez dyrygent Panią Annę Ćwiklińską,
  2. Mienia River – prowadzony przez dyrygent Panią Annę Waligórę-Tarnowską,
  3. Via Musica – prowadzony przez dyrygenta Pana Sławomira Łobaczewskiego,
  4. Lira – prowadzony przez dyrygenta Pana Czesława Woszczyka,
  5. Cantores Reginae Poloniae – prowadzony przez dyrygenta Pana Dominika Kozerę
  6. Schola Cantorum Maximilianum – prowadzony przez dyrygenta Pana Zbigniewa Siekierzyńskiego.

Równo o 16 w Kościele zabrzmiały najpiękniejsze pieśni dla Św. Cecylii, m.in. utwory Stanisława Moniuszki, Agnieszki Osieckiej, Emily Crocker czy Wolfganga Amadeusza Mozarta. Na sam koniec wszyscy chórzyści wspólnie wykonali pieśń Agnus Dei z „Messe solennelle de Sainte Cecile”. Dyrygował Pan Czesław Woszczyk. Wicestarosta Otwocki Pan Krzysztof Kłósek wręczył podziękowania dla wszystkich chórów. Po pięknym koncercie uczestnicy przeglądu udali się na słodki poczęstunek ufundowany przez organizatora wydarzenia, czyli Powiat Otwocki.