II Powiatowy Konkurs Mitologiczny Atena

Data: 11.05.2023 r., godz. 08.00    1102
Atena, Zeus, Herakles, Afrodyta... - to tylko garstka mitologicznych postaci, na temat których wyłonione na etapach wewnątrzszkolnych zespoły z Powiatowych Szkół Podstawowych, sprawdzały swoją wiedzę. W środowe południe, 10 maja, odbył się finał drugiej edycji Powiatowego Konkursu Mitologicznego Atena.

W finałowych zmaganiach w eleganckich wnętrzach Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim udział wzięli uczniowie klas VI-VIII, tworząc 3-osobowe zespoły.

Głównymi celami konkursu było:

• popularyzowanie mitologii greckiej i rzymskiej poprzez naukę i zabawę,

• propagowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy o kulturze i sztuce starożytnej Grecji,

• podkreślenie roli antyku i jego wpływu na kształtowanie kultury europejskiej i światowej,

• rozwijanie postaw poznawczych wśród młodzieży przy jednoczesnym wskazaniu zasad zdrowej rywalizacji.

Rywalizacja była bardzo wyrównana, a zmagania zakończyły się następująco:

1.  miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Św. Tomasza z Akwinu w Józefowie

2.  miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Westerplatte z Karczewa

3.  miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa z Karczewa

W wydarzeniu udział wzięła Kinga Błaszczyk - Członek Zarządu Powiatu Otwockiego. Partnerem i fundatorem nagród w konkursie był Powiat Otwocki. Gratulujemy wygranym, jesteśmy pod wrażeniem Waszej wiedzy! Życzymy kolejnych sukcesów!