Obchody Powiatowego Dnia Strażaka i Jubileusz 110-lecia Otwockiej Straży Pożarnej

Data: 13.05.2023 r., godz. 15.00    936
W sobotę, 13 maja, odbyło się wielkie, strażackie święto! Zebrani przedstawiciele samorządów, straży pożarnej oraz mieszkańcy tłumnie zgromadzili się w Parku Miejskim w Otwocku by razem świętować te szczególne wydarzenie!

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Strażaków w kościele pw. Świętego Wincentego a'Paulo w Otwocku. Następnie przybyli goście udali się na teren Parku Miejskiego, gdzie przy pomniku Marszałka Piłsudskiego odbyły się oficjalne uroczystości i wręczone zostały awanse i odznaczenia.
W wydarzeniu uczestniczył Krzysztof Szczegielniak - Starosta Otwocki, który na ręce Komendanta Powiatowego PSP w Otwocku brygadiera Michała Gigoły wręczył tabliczkę gratulacyjną. Jednocześnie Starosta Otwocki wraz z Grażyna Kilbach - Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego uhonorowali, przyznając dyplomy i nagrody pieniężne, strażaków, którzy wyróżniają się swoją służbą i ofiarnością. Nagrody specjalne otrzymali: mł. kpt. mgr Dorota Prasuła, mł. asp. inż. Tomasz Wiśniewski oraz sekc. Piotr Grzegrzółka. Gratulacje oraz drobny upominek dostał również wyróżniający się Druh z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z OSP Józefów - Tadeusz Leszczuk.

Wśród znamienitych Gości na wydarzeniu pojawili się: Michał Prószyński Szef Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Anita Czerwińska posłanka na Sejm, Bożena Żelazowska posłanka na Sejm oraz samorządowcy z naszego powiatu: Jarosław Margielski Prezydent Otwocka, Michał Rudzki Burmistrz Karczewa, Marek Banaszek Burmistrz Józefowa, Karolina Zowczak Wójt Gminy Osieck, Kamil Choim Wójt Gminy Sobienie-Jeziory, Janusz Budny Wójt Gminy Wiązowna, Adam Budyta Wójt Gminy Kołbiel oraz Piotr Rosłoniec Zastępca Wójta Gminy Celestynów.

Na miłośników pojazdów strażackich czekała nie lada gratka! Nasi strażacy nie zawiedli i ulicami miasta przejechała kolumna samochodów pożarniczych z jednostek powiatu. Najmłodsi widzowie tego spektaklu, jak i starsi widzowie nie kryli swojej fascynacji tym pokazem. Natomiast o wrażenia muzyczne zadbała Orkiestra Dęta z OSP Karczew.
Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym święcie. Dziękujemy za wasz trud i wysiłek. Życzymy Wam raz jeszcze wszelkiej pomyślności oraz docenienia Waszej ciężkiej pracy!