Niedzielne obchody 105-lecia OSP w Rudzienku

Data: 28.05.2023 r., godz. 18.00    872
W ostatnią niedzielę maja, przy pięknej pogodzie odbyły się uroczystości związane z jubileuszem OSP Rudzienko. Na wydarzeniu nie zabrakło okazjonalnego apelu, przemarszu oddziałów, jak również atrakcji artystycznych przygotowanych z myślą o uczestnikach wydarzenia!

W niedzielę, 28 maja, w Rudzienko zebrali się zaproszeni Gości jak również wszyscy chętni, aby wspólnie świętować piękny jubileusz 105-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej. Inauguracją wydarzenia była zbiórka pododdziałów OSP oraz Msza św. polowa, która odprawiona została na placu przed OSP. Następnie zebrani Goście odsłuchali uroczystego apelu, po którym głos zabrali przedstawiciele rządu i samorządu: Michał Prószyński - Szef Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Dariusz Olszewski - poseł na Sejm, Anita Czerwińska - posłanka na Sejm, Bożena Żelazowska - posłanka na Sejm oraz Dariusz Grajda - Radny Rady Powiatu Otwockiego. Nie zabrakło również przemówień przedstawicieli Straży Pożarnej:  st. bryg. Tomasza Cybula - Zastępcy Mazowieckiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej oraz Antoniego Jana Tarczyńskiego - Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Mazowieckiego, jak również Gospodarzy wydarzenia: Pawła Żurawskiego - Prezesa OSP Rudzienko.

W wydarzeniu z ramienia Zarządu Powiatu Otwockiego udział wzięli: Grzegorz Michalczyk oraz Kinga Błaszczyk - Członkowie Zarządu Powiatu Otwockiego. Pani Kinga miała przyjemność złożyć na ręce Prezesa OSP w Rudzienku Pawła Żurawskiego pamiątkową mapę Powiatu Otwockiego.

Podczas uroczystości wręczono również wybranym strażakom odznaczenia strażackie. Jednocześnie podczas wydarzenia jednostka pożarnicza OSP Rudzienko została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Po części oficjalnej na wszystkich chętnych czekało moc atrakcji. Najmłodsi mogli wziąć udział w animacjach i zabawach przygotowanych przez Animatorów TIK TAK. Ze swoim repertuarem wystąpił Zespół Folklorystyczny "Piskorze", a na miłośników tańca czekała zabawa taneczna z zespołem Record i koncert gwiazdy wieczoru - Bobiego.

Wydarzenie to zostało dofinansowane przez Powiat Otwocki w ramach Otwartych Konkursów Ofert.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym święcie. Dziękujemy za wasz trud i wysiłek. Życzymy Wam raz jeszcze wszelkiej pomyślności oraz docenienia Waszej ciężkiej pracy!