Otwarcie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Augustówce

Data: 28.05.2023 r., godz. 18.00    1138
Na ten dzień czekali wszyscy mieszkańcy gminy Osieck! Po 65 latach, dzięki zaangażowaniu Wójt Gminy - Karoliny Zowczak Szkoła Podstawowa w Augustówce im. Orła Białego doczekała się nowej, dobrze wyposażonej sali gimnastycznej.

W związku z uroczystością otwarcia sali gimnastycznej, w niedzielę 28 maja, do Szkoły Podstawowej przybyło wielu Gości. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele Rządu i Samorządu: Dariusz Olszewski - poseł na Sejm, Anita Czerwińska - posłanka na Sejm, Bożena Żelazowska - posłanka na Sejm, Tomasz Kandyba - Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Janusz Budny - Wójt Gminy Wiązowna oraz Dariusz Grajda i Krzysztof Olszewski - Radni Rady Powiatu Otwockiego. W wydarzeniu z ramienia Zarządu Powiatu Otwockiego udział wzięli: Grzegorz Michalczyk oraz Kinga Błaszczyk - Członkowie Zarządu Powiatu Otwockiego.

Zebranych Gości przywitały Wójt Gminy Osieck - Karolina Zowczak i Dyrektor Szkoły Podstawowej - Małgorzata Szostak, a następnie uroczyście przecięto wstęgę symbolicznie otwierając tym samym salę gimnastyczną. Następnie głos zabrali przybyli przedstawiciele Rządu i Samorządu. Wisienką na torcie był program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły, który zdobył wielki aplauz i uznanie.

Jesteśmy pełni podziwu i szczerze wzruszeni, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu i świętować razem z mieszkańcami Augustówki ich sukces. Gratulujemy Pani Wójt Gminy Osieck, która wykazała się niezwykłą determinacją, by inwestycja ta doszła do skutku. Efekt przerósł oczekiwania wszystkich.