Jubileuszowy finał XX Turnieju Piłkarskiego im. Szymona Niuka

Data: 27.05.2023 r., godz. 18.00    728
W piątek, 26 maja, na pełnowymiarowym boisku przy ul. Karczewskiej przy sprzyjającej, słonecznej aurze odbył się wielki finał XX Turnieju Piłkarskiego im. Szymona Niuka. Udział wzięły reprezentacje szkół podstawowych i ponadpodstawowych, wyłonione podczas wcześniejszych eliminacji.

Tegoroczna, jubileuszowa, edycja konkursu została przeprowadzona w miniony piątek. W finałowej rywalizacji udział wzięły udział 4 reprezentacje otwockich szkół średnich oraz 8 reprezentacji szkół podstawowych z terenu powiatu otwockiego, które zostały wyłonione podczas wcześniejszych turniejów eliminacyjnych w: Celestynowie, Karczewie i Otwocku. Za organizację rund eliminacyjnych odpowiadali Tomasz Wyglądała, Kuba Olszewski oraz Tomasz Celiński ze Stowarzyszenia Nasz Wspólny Dom.

Informacja podstawowe

Zawody finałowe współfinansowane zostały ze środków Powiatu Otwockiego, a rozegrały się na obiektach Miejskiego Ośrodka Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku przy ulicy Karczewskiej. Turniej otworzył Prezes Stowarzyszenia Nasz Wspólny Dom - Tomasz Celiński. Zespoły ze szkół podstawowych zostały podzielone na dwie grupy i rywalizowały na przemiennie ze szkołami średnimi, które rozgrywały turniej w swojej kategorii systemem każdy z każdym. Najlepsze drużyny z grup awansowały do fazy playoff, w ramach której rozegrane zostały mecze półfinałowe, mecz o 3 miejsce i finał.

Wyniki XX Turnieju Piłkarskiego im. Szymona Niuka

Turniej dla grupy - Szkoły Podstawowe zakończył się następująco:

1. miejsce zdobyła reprezentacja Szkoła Podstawowa nr 3 im. Łączniczek Armii Krajowej w Józefowie,

2. miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tomasza Morusa w Otwocku,

3. miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Karczewie, która pokonała reprezentację Szkoły Podstawowej nr 1 w Otwocku .

Na fazie grupowej rozgrywki zakończyły się dla: Szkoły Podstawowej nr 6 w Otwocku, Szkoły Podstawowej im. 1 Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego w Malcanowie, Szkoły Podstawowej im. Polskich Dzieci Syberyjskich i Szkoły Podstawowej w Regucie, którym serdecznie dziękujemy za udział w zawodach i walkę do samego końca.
Królem strzelców z 7 golami został snajper otwockiej „Trójki” Patryk Zyśko. Statuetka dla najlepszego zawodnika turnieju została przyznana Karolowi Koniecznemu ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Otwocku, natomiast
najlepszym bramkarzem wybrano Mikołaja Deleżucha z Karczewa.

Turniej dla grupy - Szkoły Ponadpodstawowe zakończył się następująco:

1. miejsce wywalczyła reprezentacja Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Otwocku z 6 zdobytymi punktami. O zwycięstwie "Ekonoma" zdecydowała wygrana w bezpośrednim meczu z "Nukleonikiem", który również zgromadził 6 punktów,

2. miejsce zdobyła reprezentacja Zespółu Szkół Nr 2 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Otwocku "Nukleonik",

3. miejsce z 4 zdobytymi punktami zajęli reprezentanci Liceum Ogólnokształcące im. K. I. Gałczyńskiego w Otwocku a 4 miejsce przypadło Liceum Ogólnokształcącemu Nr 3 im. J. Słowackiego w Otwocku, które ukończyło zawody z 1 punktem.

Królem strzelców z 5 golami został snajper „Gałczyna” Bartłomiej Sobków. Statuetka dla najlepszego zawodnika turnieju została przyznana Erykhowi Mikanovichowi z „Nukleonika”.
Nalepszym bramkarzem wybrano Kacpra Krawczyka z ZSEG.

Dekoracja zwycięzców

W dekoracji finalistów udział wzięli: Poseł Dariusz Olszewski, Jarosław Margielski - Prezydent Otwocka i Damian Dariusz Olszewski - radny Sejmiku woj. Mazowieckiego.