II Mazowiecka Gala "Rodacy Bohaterom"

Data: 07.06.2023 r., godz. 08.00    634
Niesienie pomocy i dobra bohaterom polskiej wolności to główny cel akcji "Rodacy Bohaterom". Jest to piękna, ogólnopolska inicjatywa, ponad podziałami i ponad granicami. Dlatego cieszymy się, że mogliśmy wziąć w niej udział i uczestniczyć w uroczystym podsumowaniu projektu.
"Za dobre serce pochylające się nad tymi, którzy potrzebują pomocy.

Za wrażliwą duszę, która przynagla do czynienia dobra.

Za przyjazną dłoń, która nas wspiera w pracy podejmowanej dla dobra Kombatantów i naszych Rodaków z Kresów Wschodnich.

Za bezinteresowną pomoc."

We wtorek, 6 czerwca, w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim odbyła się II Mazowiecka Gala "Rodacy Bohaterom", podczas której podsumowano akcję niesienia pomocy naszym Rodakom z terenów Kresów Wschodnich.

W uroczystościach udział wziął Wicestarosta Powiatu Otwockiego - Paweł Zawada. Wicestarosta podziękował Prezesowi Stowarzyszenia Odra-Niemen Krzysztofowi Kamińskiemu za ich prowadzoną działalność, za upór w niesieniu pomocy potrzebującym oraz obiecał, że Powiat Otwocki jak poprzednio będzie włączał się w niesienie dobra.

Galę rozpoczął film przygotowany przez Stowarzyszenie, który pokazał wszystkim obecnym z jakimi trudnymi sytuacjami zmagają się bohaterowie-kombatanci jak również ich rodziny oraz mieszkańcy terenów Kresów Wschodnich. Na wydarzeniu nie zabrakło wzruszających, pełnych emocji przemówień a z prelekcją dotyczącą wystawy, którą mogli zobaczyć zebrani wystąpiła Pani - Doktor Beata Kozaczyńska zagłębiając temat "Dzieci Zamojszczyzny - historie prawdziwe". Głos oprócz przedstawicieli Stowarzyszenia, zaproszonych Gości ( Marii Koc - Senator VIII, IX i X kadencji RP, Michała Górasa - wiceprzewodniczącego Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojciecha Labudy - pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. ochrony miejsc pamięci, Kacpra Sakowicza - Szefa Gabinetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego) zabrali również obecni kombatanci, którzy podzielili się swoimi wciąż żywymi wspomnieniami.

Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu. Gratulujemy tej wspaniałej akcji, w którą rok rocznie włącza się wiele środowisk i wolontariuszy. Dziękujemy za jej dotychczasowe owoce i zapewniamy o naszym wsparciu.