Raport o stanie Powiatu Otwockiego za 2022 rok

Data: 13.06.2023 r., godz. 12.00    722
Podczas sesji Rady Powiatu Otwockiego, która odbędzie się 26 czerwca, radni będą rozpatrywali m.in. Raport o stanie Powiatu Otwockiego za 2022 rok. Mieszkańcy, którzy chcieliby zabrać głos w debacie nad raportem o stanie powiatu proszeni są o pisemne zgłoszenie.

Raport o stanie Powiatu Otwockiego jest to dokument, który obejmuje podsumowanie działalności Zarządu Powiatu Otwockiego w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów, strategii oraz uchwał rady powiatu. Możemy się z niego dowiedzieć, jaką rolę Powiat jako jednostka samorządu terytorialnego pełni w naszej społeczności lokalnej, jakie działania podejmuje, a także jakie wyzwania przed nim stoją.

Głos mieszkańców w debacie nad raportem
Sesja Rady Powiatu zaplanowana na 26 czerwca br., przewiduje również debatę z udziałem mieszkańców. Każdy, kto chciałby zabrać głos, powinien złożyć do Przewodniczącej Rady Powiatu Otwockiego pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 300 osób. Chęć udziału w debacie należy złożyć najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który jest zwołana sesja, podczas której będzie przedstawiany raport.

Mieszkańcy będą zabierali głos według kolejności otrzymania przez Przewodniczącą Rady zgłoszenia. W debacie, zgodnie z ustawą o samorządzie powiatowym, może wziąć udział maksymalnie 15 osób.

Jak dokonać zgłoszenia?

Wszystkich chętnych do zabrania głosu nt. Raportu o stanie Powiatu Otwockiego za 2022 rok zapraszamy do przesyłania zgłoszeń. Należy je składać w kancelarii Starostwa Powiatowego w Otwocku, przy ul. Górnej 13, do dnia 25 czerwca.

LXII sesji Rady Powiatu Otwockiego planowana jest na poniedziałek 26 czerwca, w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku przy ul. Poniatowskiego 10.

Załączniki:

Raport o stanie powiatu - rok 2022.pdf (1.42 MB)

Zgłoszenie do debaty na Raportem.doc (306 KB)