Znamy laureatów I Ogólnopolskiego Konkursu "Fortepian Paderewskiego"!

Data: 19.06.2023 r., godz. 09.00    850
Nie możemy wyjść z podziwu i jesteśmy szczerze wzruszeni jak wielkim talentem muzycznym obdarzone są dzieci i młodzież, które sobotniego wieczoru - 19 czerwca w Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim - dały niesamowity koncert, podsumowujący I Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny "Fortepian Paderewskiego".

Okoliczności wydarzenia były niezwykłe, bowiem finał zmagań odbył się w Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim - Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Od samego rana  zakwalifikowanych uczestników walczyło o finał, a na wieczornym koncercie wystąpili najlepsi z najlepszych by zaprezentować zebranym w Sali Balowej Gościom swój muzyczny warsztat i talent. Na widowni oprócz samych uczestników, ich rodzin i mentorów zasiedli: Krzysztof Szczegielniak - Starosta Otwocki i Grażyna Kilbach - Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego.
Jak zaznaczył Starosta Otwocki wszyscy możemy być dumni, że młode pokolenie jest tak uzdolnione, gratulując tym samym wszystkim laureatom zarówno z kategorii amatorskiej jak i profesjonalnej. Starosta Otwocki docenił również ciężką pracę i wiele poświęceń z jakimi mierzą się dzieci na co dzień. Jednak jak mogliśmy zauważyć, ciężka praca owocuje i jesteśmy pewni, że część tych młodych ludzi którzy dziś dla nas zagrali w przyszłości będzie występować na wielkich scenach! Cieszy także to, że wydarzenie takiej rangi zostało zorganizowane w Powiecie Otwockim.

Wśród wszystkich obecnych - zarówno szanownego jury, uczestników jak i rodzin można było zauważyć dumę i wzruszenie. Wierzymy, że wydarzenie to, zorganizowane przez Prywatna Szkoła Muzyczna nr 1 w Otwocku w przyszłym roku również odbędzie się w naszym powiecie, a my jak teraz będziemy mogli przyczynić się do jego organizacji.

Poniżej zamieszczamy wyniki konkursu: WYNIKI-KONKURSU-FORTEPIAN-PADEREWSKIEGO-2023.pdf (171 KB)