Jubileusz 90-tych urodzin Ryszarda Jana Kozłowskiego.

Data: 20.06.2023 r., godz. 15.30    883
Otwocki rzeźbiarz, artysta jakich mało, człowiek o wielkim sercu we wtorek 20 czerwca obchodził swoje 90 urodziny. Z tej okazji wzięliśmy udział w wydarzeniu niezwykłym podsumowującym jego dorobek artystyczny i niezwykłe życie. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym święcie!

Dom Nauki i Sztuki w Józefowie, znany wszystkim jako Willa Frankówka był we wtorek - 20 czerwca świadkiem pięknego Jubileuszu! W uroczystościach z ramienia Powiatu Otwockiego udział wzięły: Kinga Błaszczyk - Członek Zarządu Powiatu Otwockiego oraz Elżbieta Siwek - Radna Powiatu Otwockiego. Okazja był podniosła bowiem obchodziliśmy jubileusz 90-tych urodzin człowieka o wielkim sercu i talencie - dumy Powiat Otwocki - rzeźbiarza Ryszarda Jana Kozłowskiego.

Od samego progu Jubilat z nieukrywanym wzruszeniem i wielką radością witał przybyłych Gości. Nie zabrakło wielu okazjonalnych przemów i życzeń skierowanych do Pana Kozłowskiego. Z rąk Urzędu Marszałkowskiego nasz Jubilat odebrał Pamiątkowy Medal Pro Masovia za wybitne zasługi i całokształt działalności na rzecz Województwa Mazowieckiego. Okazja do świętowania była jeszcze jedna, ponieważ kilka godzin wcześniej Zastępca Burmistrza Józefowa - Piotr Gąszcz odebrał wyróżnienie Generalnego Konserwatora Zabytków w kategorii "Zabytek zadbany" dla Willi Frankówka.

Wśród przybyłych Gości, którzy chcieli oddać szacunek Jubilatowi znaleźli się m.in. Burmistrz Józefowa Marek Banaszek, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie Agnieszka Rogalska - Jung, Redaktor Naczelna Pisma Samorządowego "Józefów nad Świdrem" Wanda Zagawa. O oprawę muzyczną ze specjalnie przygotowanym recitalem zadbali aktorzy z Teatru Grot Państwo Głogowscy.
Cieszymy się, że mogliśmy bezpośrednio na ręce tak znamienitej osoby złożyć życzenia zdrowia i pomyślności. To była wielka przyjemność i zaszczyt móc wspólnie świętować ten piękny jubileusz.