VI Puchar Orła w brazylijskim Jiu Jitsu GI za Nami!

Data: 19.06.2023 r., godz. 08.30    816
Zaszczepianie wśród dzieci i młodzieży ducha zdrowej rywalizacji oraz sportowa aktywizacja młodego pokolenia to duże wyzwanie, ale i duża satysfakcja. Dlatego cieszymy się, że Powiat Otwocki przyczynił się do organizacji VI Pucharu Orła, na który przyjechali najmłodsi z regionu i całej Polski!

W sobotę 17 czerwca w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. C. K. Norwida odbył się VI PUCHAR ORŁA - Turniej dla dzieci i młodzieży w Brazylijskim Jiu Jitsu Gi. W zmaganiach udział wzięło 160 uczestników, z czego aż 30 osób to byli zadowdnicy z terenu Powiatu Otwockiego. Na matach stoczono ponad 170, często wyrównanych do ostatniej chwili, walk.

Zawodnicy z Powiatu Otwockiego podczas VI Pucharłu Orła w Zakręcie wyjechali z 9 złotymi,15 srebrnymi i 3 brązowymi medalami. Gratulujemy serdecznie naszym dzieciom i młodzieży, ponieważ wiemy ile pracy i wyrzeczeń kosztują Was treningi. Jednocześnie wiemy, że dla takich momentów młodzi ludzie trenują - by zajść wysoko, a każdy turniej to niesamowita okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, ale też do nawiązania nowych znajomości.

W wydarzeniu udział wzięła Kinga Błaszczyk - Członek Zarządu Powiatu Otwockiego, która była zafascynowana duchem walki wśród najmłodszych! Razem z Radnym Gminy Wiązowna - Jackiem Kardasem miała przyjemność wręczać medale tym najlepszym! Jednak jeszcze raz powtarzamy - wszyscy powinni czuć się wygrani, ponieważ dla niektórych były to pierwsze starty w takim turniejach.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Powiatu Otwockiego. Oprócz nas sponsorami wydarzenia byli: Gmina Wiązowna, Golden PLAST. Chemia Budowlana, Grycan, NTT System, Szkoła Podstawowa im. Cypriana Kamila Norwida w Zakręcie i Sołectwo Zakręt.