Razem dla podopiecznych "Promyczka"

Data: 04.09.2023 r., godz. 11.00    378
Sportowa, zdrowa atmosfera i duch walki a to wszystko miało miejsce w ostatnią sobotę wakacji - 2 września. Zorganizowany piknik o charakterze profilaktycznym, promujący zdrowy tryb życia miał jednocześnie pomóc uzyskać środki dla podopiecznych Domowego Hospicjum Dziecięcego "Promyczek".

W sobotę - 2  września - odbyła się już III edycja Charytatywnych Powiatowych Zawodów w Podciąganiu na Drążku na rzecz Domowego Hospicjum Dziecięcego Promyczek.
Imprezie jak zwykle sprzyjała sportowa atmosfera i sportowe serca walki.  Wydarzenia miało charakter charytatywny i jednym z jego celów była popularyzacja idei hospicyjnej. Z całą pewnością można stwierdzić, że gościli zawodnicy z całej Polski, co tylko pokazuje, że organizowanie tego typu wydarzeń jest potrzebne!

W wydarzeniu udział wzięło 41 zawodników. W poszczególnych konkurencjach rywalizowała następująca liczba osób:
- podciąganie z własną masą ciała kat. JUNIOR - 3 zawodników
- podciąganie z własną masą ciała kat. kobiety OPEN - 5 zawodniczek
- podciąganie z własną masą ciała kat. mężczyźni OPEN - 20 zawodników
- podciąganie z dodatkowym obciążeniem +35 kg kat. Mężczyźni OPEN - 15 zawodników
- pompki na komendę kat. OPEN - 10 zawodników

Warte uwagi jest to, że niektórzy stanęli do rywalizacji w więcej niż jednej kategorii!
Zawody odbyły się w klubie Hard Box Otwock. W wydarzeniu wziął udział Dariusz Kołodziejczyk - Członek Zarządu Powiatu Otwockiego, który przez całe zawody gorąco dopingował zawodników.