Przeżyjmy to jeszcze raz - XIX Powiatowy Festiwal Kultury

Data: 06.09.2023 r., godz. 10.00    443
Emocje powoli opadają, XIX Powiatowy Festiwal Kultury, który odbył się w minioną niedzielę 3 września, przeszedł już do historii. Dlatego w kilku słowach chcielibyśmy podsumować to piękne święto, które zgromadziło wielu fanów lokalnej kultury!

XIX Powiatowy Festiwal Kultury od lat stanowi nie lada gratkę dla fanów lokalnej kultury z całego regionu. Do pełnego smakowania przygotowanych atrakcji zaprosiła zgromadzonych Grażyna Kilbach - Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego, która oficjalnie rozpoczęła XIX edycję festiwalu. Podczas tegorocznego festiwalu przybyli goście zapoznawali się ze stoiskami gmin i rękodzielników. Koła gospodyń wiejskich częstowały lokalnymi przysmakami, a dzieci chętnie korzystały z atrakcji w strefach kreatywnych. Na wszystkich chętnych czekała fotobudka 360, w której można było nakręcić pamiątkowy filmik ze sobą w roli głównej! Mieliście też okazję spojrzeć na historię powiatu XVII i XVIII wieku, dzięki stoiskom Fundacji Semper Fidelis Res Publicae.

Na naszej scenie swój dorobek artystyczny prezentowały gminy naszego powiatu. Były śpiewy i tańce, słowem dużo dobrej zabawy. Bogaty repertuar przygotowali również wychowankowie Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Otwocku, który był współorganizatorem wydarzenia. Niebywałą i bardzo potrzebną atrakcją była prelekcja dotycząca udzielania pierwszej pomocy, którą na scenie przeprowadzili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Otwocka. Słowem – na zamkniętej ulicy Filipowicza, na terenie PMDK i Liceum Gałczyńskiego czekało na Was moc atrakcji.
  Muzyczną wisienką na torcie były występy Mashlive, B.R.O i bryskiej, które zgromadziły fanów dobrej muzyki. Jak podkreślił na zakończenie Krzysztof Szczegielniak - Starosta Otwocki wydarzenie to na stałe wpisało się w powiatowy kalendarz i z każdym rokiem gromadzi coraz większą liczbę widzów, biorących udział w przygotowanych atrakcjach.
  Dziękujemy, że byliście z nami. Liczymy, że rozsmakowaliście się w naszej kulturze i wciąż chętnie będziecie ją zgłębiać. Jesteśmy dumni, że Powiat Otwocki to miejsce pełne kolorytu i wyjątkowych, pełnych potencjału ludzi.

Dziękujemy również wszystkim zaangażowanym w projekt: gminom, które prezentowały swoje stoiska i warsztat sceniczny, PMDK Otwock za wzbogacenie programu wydarzenia i jego współorganizację, Zarządowi Dróg Powiatowych za nieocenioną pomoc logistyczną, Liceum Ogólnokształcące im K.I. Gałczyńskiego w Otwocku za wsparcie techniczne i udostępnienie terenu oraz MIRAI Clinic za zapewnienie noclegu dla artystów.

Podziękowanie kierujemy również w Waszą stronę – to dla Was - uczestników, którzy tłumnie odwiedzili naszą część wystawową i wzięli udział w koncertach!
Wydarzenie zostało współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.