Jubileusz w Nukleoniku

Data: 23.10.2023 r., godz. 11.30    636
W ubiegły piątek Zespół Szkół Nr 2 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Otwocku obchodził jubileusz 60-lecia powstania. Była to wspaniała okazja do wspomnień i przypomnienia historii i dorobku edukacyjnego szkoły.
Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystego wniesienia sztandaru szkoły i odśpiewania Hymnu Rzeczypospolitej Polskiej. Dyrektor Szkoły Pani Monika Chudek powitała zaproszonych gości i podziękowała za tak liczne przybycie. Powiat otwocki reprezentowali Starosta Otwocki, Krzysztof Szczegielniak, a także Członkowie Zarządu Powiatu Otwockiego: Kinga Błaszczyk, Dariusz Kołodziejczyk i Grzegorz Michalczyk. Obecni byli również radni: Jarosław Kopaczewski i Zbigniew Szczepaniak. W uroczystości uczestniczyło wielu znamienitych gości, a wśród nich znani absolwenci. Ich obecność i wspomnienia o szkolnych czasach były nieocenione. Obecna była również Poseł Sejm RP, Bożena Żelazowska, i Prezydent Miasta Otwocka, Jarosław Margielski.

Utalentowani uczniowie "Nukleonika" przygotowali krótki spektakl słowno-muzyczny, który przedstawiał różnorodność kierunków kształcenia, jakie oferuje nasza szkoła. Ponadto, ogłoszono wyniki Powiatowego Konkursu Plastyczno-Graficznego dla Uczniów klas VII i VIII powiatu otwockiego, co było doskonałą okazją do uhonorowania zdolnych uczniów podstawówek.

Po oficjalnych uroczystościach goście zostali zaproszeni na "małą" salę gimnastyczną, gdzie przygotowano jubileuszowy tort.