Festiwal Przenikania Kultur w Celestynowie

Data: 23.10.2023 r., godz. 13.00    379
20 października w Hali Sportowej w Celestynowie odbył się Festiwal Przenikania Kultur, podczas którego rozstrzygnięto Konkurs Plastyczny "Japonia w oczach dzieci". Na konkurs wpłynęło wiele pięknych prac.
Festiwal Przenikania Kultur to wydarzenie organizowane przez Celestynowskie Stowarzyszenie Współpracy Międzynarodowej "Na Świat". Celem Festiwalu jest zapoznanie się dzieci i młodzieży z kulturą innych krajów, wzbudzenie ciekawości świata i zaprezentowanie swoich talentów.

Tym razem w ramach Festiwalu odbył się Konkurs Plastyczny "Japonia w oczach dzieci". Na konkurs wpłynęło wiele prac, których tematyka ściśle była związana z kulturą, historią i zabytkami Japonii. Pośród pracy jury konkursu, któremu przewodniczył Ryotaro Sakamoto wybrała najpiękniejsze i najciekawsze prace. Dla laureatów konkursu przygotowano ciekawe nagrody, natomiast wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Powiatu Otwockiego.