Znamy najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce

Data: 10.01.2024 r., godz. 15.00    413
W 26. edycji Rankingu Liceów i Techników Perspektywy analizowały wyniki 1431 liceów ogólnokształcących (spośród 2246) i 1231 techników (spośród 1755), które spełniły kryterium wejścia do Rankingu. Wśród najlepszych szkół znalazły się placówki z naszego powiatu!

Oznacza to, że pod uwagę brane były szkoły, w których maturę w maju 2023 r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Osoby, które stoją przed wyborem szkoły ponadpodstawowej, można podzielić na dwie główne grupy. Pierwsza to uczniowie, którzy wiedzą, co chcą robić, mają sprecyzowane cele i plany życiowe. Są oni w łatwiejszej sytuacji. Druga grupa to Ci, którzy jeszcze nie wiedzą, co chcą robić, wahają się, czy też nie wiedzą, skąd czerpać informacje. Tym osobom Ranking Perspektyw może pomóc w podjęciu decyzji o wyborze szkoły. Dzięki rankingowi – znajdą oni dobrą szkołę, odpowiadającą ich możliwościom i ambicjom.

Z wielką dumą i radością informujemy, że jedna z naszych powiatowych szkół Liceum Ogólnokształcące Nr III im. Juliusza Słowackiego uplasowała się na wysokim miejscu. Nasz "Słowak" zajął 180 na 1 000 możliwych w rankingu najlepszych liceów ogólnokształcących. Tym samym uzyskał zaszczytny tytuł "Złotej Szkoły". Jak twierdzi Wicedyrektor liceum Barbara Laskus osiągnięcie to jest dowodem, że praca uczniów i nauczycieli "Słowaka" przyniosła wspaniałe efekty, a w szkole są uczniowie, którym chce się pracować, aby w przyszłości móc wybrać wymarzony kierunek studiów i świadomie zrobić krok w dorosłe życie. Jesteśmy dumni i trzymamy kciuki za awanse w rankingu w kolejnych latach.

Jednocześnie gratulujemy naszym pozostałym placówkom, które zajęły odpowiednio:

• 862 miejsce w rankingu najlepszych liceów - Liceum Ogólnokształcące nr I im. K. I. Gałczyńskiego,

• 449 miejsce w rankingu najlepszych techników - Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Stanisława Staszica.

Więcej szczegółów dostępnych tu: https://perspektywy.pl/portal/