Nowe rondo w Karczewie!

Data: 12.06.2020 r., godz. 00.00    2270
Karczew może pochwalić się nowym rondem, które powstało m.in. ze środków powiatu otwockiego.
10 czerwca br. odbyło się uroczyste otwarcie ronda na skrzyżowaniu ul. Stare Miasto i ul. Żaboklickiego i ul. Bielińskiego w Karczewie.

Zadanie zostało dofinansowane przez Fundusz Dróg Samorządowych, Powiat Otwocki oraz Gminę Karczew. Wykonawcą inwestycji jest PHU TOWEMO. Całkowita wartość inwestycji 2 053 945, 14 złotych.  Projekt zakładał generalną przebudowę zwykłego skrzyżowania na rondo. W ramach inwestycji zostało usunięto kolizję z urządzeniami infrastruktury podziemnej (telekomunikacja, elektroenergetyka, wodociąg, kanalizacja deszczowa). Dzięki zrealizowanej inwestycji została polepszona infrastruktura drogowa oraz poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Uroczystego otwarcia ronda dokonali: Wojewoda Mazowiecki - Konstanty Radziwiłł, Wicestarosta Otwocki – Krzysztof Kłósek, Przewodniczący Rady Powiatu Otwockiego – Piotr Mateusz Kudlicki, Radni Powiatu Otwockiego: Grażyna Olszewska, Marcin Olpiński, Roman Srebnicki, Burmistrz Karczewa – Michał Rudzki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Karczewie – Piotr Stanisław Żelazko, PHU TOWEMO – Tomasz Szczygieł, Zastępca Dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Otwocku – Marek Dąbrowski, Kierownik działu zarządzania drogami w Zarządzie Dróg Powiatowych w Otwocku – Marcin Kasprzak. Poświęcenia ronda dokonał ks. Michał Sztreja wikariusz parafii św. Wita w Karczewie.