I Sesja Rady Powiatu Otwockiego VII kadencji

Data: 07.05.2024 r., godz. 15.00    347
Rozpoczynamy kolejną, VII kadencję Rady Powiatu Otwockiego. Po wyborach samorządowych 7 kwietnia, w których wybrano 23 nowych radnych na kadencję 2024-2029, czekają nas liczne wyzwania, ale również satysfakcja z pełnienia obywatelskiej misji.

W poniedziałek 6 maja, Radni VII kadencji, pod nadzorem komisji skrutacyjnej w osobach: Radnej Rady Powiatu Otwockiego Anety Bartnickiej oraz Radnych Rady Powiatu Otwockiego – Krzysztofa Olszewskiego i Mateusza Traczyka wybrali Prezydium i Zarząd.

Nowym Starostą Otwockim został Tomasz Laskus (PiS). Natomiast na jego zastępcę wybrano Dariusza Olszewskiego (Nasz Wspólny Dom).
Radni ze swojego grona powołali również trzech Członków Zarządu. Funkcję te piastują: Paweł Walo (Koalicja dla Przyszłości), Michał Margielski (PiS) oraz Robert Kosiński (PiS).
Przewodniczącą Rady Powiatu Otwockiego ponownie została wybrana Grażyna Kilbach (Nasz Wspólny Dom). Na Wiceprzewodniczących Rady Powiatu Otwockiego zostali wybrani: Mateusz Rojek (PiS) i Tomasz Wyglądała (Nasz Wspólny Dom).

Serdecznie gratulujemy wszystkim radnych VII kadencji:
- Kudlickiemu Piotrowi (KW Prawo i Sprawiedliwość)
- Margielskiemu Michałowi (KW Prawo i Sprawiedliwość)
- Kołodziejczykowi Dariuszowi (KW Prawo i Sprawiedliwość)
- Kosińskiemu Robertowi (KW Prawo i Sprawiedliwość)
- Laskus Tomaszowi Bogumiłowi (KW Prawo i Sprawiedliwość)
- Marczak Mateuszowi (KW Prawo i Sprawiedliwość)
- Rojek Mateuszowi (KW Prawo i Sprawiedliwość)
- Lech Jarosławowi (KW Prawo i Sprawiedliwość)
- Olszewskiemu Krzysztofowi (KW Prawo i Sprawiedliwość)
- Traczyk Mateuszowi (KW Prawo i Sprawiedliwość)
- Szczepaniak Zbigniewowi (Koalicyjny KW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe)
- Błaszczyk Kingdze (Koalicyjny KW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe)
- Bartnickiej Anecie (Koalicyjny KW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe)
- Grajdzie Dariuszowi (Koalicyjny KW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe)
- Czarnowskiemu Jackowi (Koalicyjny KW Koalicja Obywatelska)
- Niewińskiej Agnieszce (Koalicyjny KW Koalicja Obywatelska)
- Majewskiemu Rafałowi (Koalicyjny KW Koalicja Obywatelska)
- Więckowskiej Bogumile(Koalicyjny KW Koalicja Obywatelska)
- Wojtyra Andrzejowi (Koalicyjny KW Koalicja Obywatelska)
- Koczorowskiej-Szlassa Magdalenie (Koalicyjny KW Koalicja Obywatelska)
- Kilbach Grażynie (KW Nasz Wspólny Dom)
- Wyglądała Tomaszowi (KW Nasz Wspólny Dom)
- Walo Pawłowi (KW Koalicja dla Przyszłości), którzy wczoraj uroczyście ślubowali i z rąk Przewodniczącego Powiatowej Komisji Wyborczej w Otwocku Maksymiliana Radosława Wesołowskiego odebrali zaświadczenia radnych.

Życzymy Wam wszystkim wielu sukcesów, nieustającego zaangażowania i satysfakcji z pełnionej misji na rzecz samorządu oraz naszej społeczności.