Ponad 2 200 000 zł na przebudowę drogi Janów - Karczew

Data: 13.08.2020 r., godz. 00.00    2240
Podpisano umowę na kolejną dużą inwestycję w Powiecie. Dotyczy ona przebudowy drogi Karczew - Janów.
Świetna wiadomość dla mieszkańców naszego regionu! Przedstawiciele Powiatu Otwockiego: Wicestarosta Krzysztof Kłósek i Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Paweł Grzybowski podpisali dziś umowę z wykonawcami przebudowy drogi Janów – Karczew: Pawłem Baranem (KaMPaS) i Michałem Tomaszewskim (Tomiraf Sp. z o.o.).

W ramach inwestycji zostanie wybudowany chodnik i ścieżka rowerowa na odcinku ok. 1,6 km, od cmentarza w Karczewie do zabudowy w Janowie. Zakres prac budowlanych obejmie także poprawę odwodnienia i korektę jezdni, umożliwiającą wybudowanie infrastruktury w istniejącym pasie drogowym. Dzięki temu znacznie zwiększy się bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Na koszty inwestycji składają się:
Roboty budowlane: 2 217 273,50 zł
Nadzór inwestorski: 47 847,00 zł

Zadanie będzie realizowane ze środków finansowych Powiatu Otwockiego, Gminy Karczew i środków przekazanych przez Wojewodę Mazowieckiego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Otrzymane dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych stanowi 70% wartości zadania, tj. 1 585 584,35 zł, pozostałą część środków finansowych stanowiących wkład własny w proporcjach 50/50 pokryje Powiat Otwocki i Gmina Karczew.

Podczas podpisania umowy Powiat Otwocki reprezentowali Cezary Łukaszewski - Starosta Otwocki, Krzysztof Kłósek - Wicestarosta Otwocki, a także Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Paweł Grzybowski. Ze strony wykonawców podpis złożyli Paweł Baran i Michał Tomaszewski. Obecni byli również przedstawiciele Gminy Karczew: Michał Rudzki - Burmistrz Karczewa i Piotr Żelazko - Przewodniczący Rady Miejskiej w Karczewie.

Umowę podpisali przedstawiciele Powiatu Otwockiego i Wykonawcy w obecności przedstawicieli Gminy Karczew.