Kara administracyjna dla firmy PPHU Lekaro

Data: 27.08.2020 r., godz. 12.30    2612
Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska wydał decyzję w sprawie nałożenia administracyjnej kary pieniężnej dla firmy PPHU Lekaro.
Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska wydał decyzję w sprawie nałożenia administracyjnej kary pieniężnej dla firmy PPHU Lekaro - w wysokości 500 000 zł za działania na terenie Powiatu Otwockiego - Woli Duckiej w Wiązownie.

,,Tylko właściwe współdziałanie starostwa z organami inspekcji środowiska oraz egzekwowanie od przedsiębiorców przestrzegania przepisów prawa może doprowadzić do likwidacji patologii w gospodarowaniu odpadami na terenie naszego powiatu. Wymierzona kara administracyjna jest dobrym papierkiem lakmusowym prezentującym konsekwencje dla firm w przypadku podejmowania działań niezgodnych z prawem!” - podsumowuje Krzysztof Kłósek Wicestarosta Otwocki.

Temat wymierzonej kary został przedstawiony przez TVP.
Poniżej materiał filmowy, temat dot. kary rozpoczyna się w 2:20 min.
Zapraszamy do obejrzenia.