100 000 zł dofinansowania na modernizację przejść dla pieszych

Data: 09.09.2020 r., godz. 10.00    2023
Powiat Otwocki pozyskał dofinansowanie, dzięki któremu poprawi bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych w bezpośredniej bliskości szkół. Skorzystają na tym mieszkańcy Gminy Wiązowna.
Aż 100 000 zł na modernizację przejść dla pieszych w Gminie Wiązowna pozyskał Powiat Otwocki w ramach programu „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020.

Wczoraj, 8 września, Starosta Otwocki Cezary Łukaszewski podpisał umowę, dzięki której samorząd będzie mógł poprawić bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych w bezpośredniej bliskości szkół podstawowych: w Malcanowie i w Gliniance. W ramach programu na przejściach zostaną zastosowane warstwy antypoślizgowe, pulsacyjne diody oraz znaki ledowe. Ponadto zostanie zainstalowane nowe oświetlenie.

Całkowita wartość projektu wynosi 174 388 zł, z czego 100 000 zł to otrzymana dotacja z ministerstwa, a pozostałą cześć środków pokrywają Gmina Wiązowna oraz Powiat Otwocki.

Umowę podpisano na uroczystości 8 września, Powiat Otwocki reprezentował Cezary Łukaszewski - Starosta Otwocki.