Uroczystości pod pomnikiem "Katyń 1940"

Data: 20.09.2020 r., godz. 16.00    2295
Wczoraj, 20 września w Otwocku, odbyła się uroczystość upamiętniająca sowiecką agresję na Polskę we wrześniu 1939 r.
Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w Parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Otwocku, w której uczestniczyli samorządowy, kombatanci, dzieci i młodzież. Po mszy zebrani przemaszerowali pod pomnik "Katyń 1940", gdzie złożono hołd żołnierzom, którzy oddali swe życie w walce z sowieckim najeźdźcą o wolną i niepodległą Polskę. Wspominano również męczeństwo Polaków i ich prześladowania, aresztowania oraz deportacje. Symbolem tych wydarzeń była Zbrodnia Katyńska.

Wiązankę pod pomnikiem "Katyń 1940" w imieniu władz Powiatu Otwockiego złożyli: Członek Zarządu Powiatu Otwockiego Krzysztof Olszewski i Radna Powiatu Otwockiego Grażyna Kilbach.