Powiat Otwocki w żółtej strefie!

Data: 24.09.2020 r., godz. 15.40    822
W związku z sytuacją pandemiczną na naszym terenie informujemy, że Powiat Otwocki znalazł się w żółtej strefie, która jest objęta dodatkowymi restrykcjami. Zmiany będą obowiązywać od soboty (26.09).
Najważniejsze nakazy, które będą obowiązywały od soboty:

  • Nakaz zakrywania ust i nosa obowiązuje w środkach publicznego transportu zbiorowego, w miejscach ogólnodostępnych, jeśli nie można zachować w nich 1,5-metrowego dystansu oraz w miejscach pracy i w zamkniętych pomieszczeniach.
  • Wydarzenia kulturalne organizowane w pomieszczeniach mogą odbywać się tylko wtedy, jeśli organizator udostępni widzom co drugie miejsce na widowni. Z tym, że publiczność nie może zająć więcej niż 25 proc. liczby wszystkich dostępnych miejsc.
  • Gastronomia: w lokalach i ogródkach klienci muszą zakrywać usta i nos do czasu zajęcia przez siebie miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje. Obsługa zakrywa usta i nos. Przestrzeń wydzielona dla pojedynczej osoby musi wynosić 4 mkw.
  • Auaparki i baseny: na tego typu obiektach może przebywać 75 proc. maksymalnej liczby osób. 
  • Kościoły: jeśli wydarzenie religijne odbywa w kościele, to jest obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem osób sprawujących kult. Jeśli odbywa się na przestrzeni otwartej, uczestnicy (z wyjątkiem osób sprawujących kult) muszą zachować 1,5-metrowy dystans lub zakrywać usta i nos.
  • Wesela i uroczystości rodzinne: maksymalna liczba uczestników wynosi 100 osób.