Powiat Otwocki w czerwonej strefie!

Data: 07.10.2020 r., godz. 16.00    2944
Od soboty (03.10.) Powiat Otwocki znajdzie się w strefie czerwonej w związku ze wzrostem liczby zakażeń wirusem SARS-CoV-2.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że Powiat Otwocki trafi do strefy czerwonej. Dopóki w życie nie wejdzie nowe Rozporządzenie zwiększające obecne restrykcje, w strefie obowiązuje:

◼ Nakaz zakrywania ust i nosa obowiązuje wszędzie, również na wolnym powietrzu.
◼ Organizacja jakichkolwiek targów i imprez kulturalnych jest zabroniona.
◼ Imprezy sportowe nie mogą odbywać się z udziałem publiczności.
◼ Na siłowniach, klubach i centrach fitness obowiązuje limit 1 osoby na 10 mkw.
◼ Maksymalna liczba uczestników wesel i uroczystości rodzinnych to 50 osób.
◼ Gastronomia: w lokalach i ogródkach klienci muszą zakrywać usta i nos do czasu zajęcia przez siebie miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje. Obsługa zakrywa usta i nos. Przestrzeń wydzielona dla pojedynczej osoby musi wynosić 4 mkw.
◼ Kościoły: podczas wydarzeń odbywających się w kościele, należy wydzielić 4 mkw. przestrzeni dla każdego uczestnika. W uroczystościach odbywających się na przestrzeni otwartej obowiązuje dodatkowo limit 150 osób.
◼ Zakaz organizowania kongresów i targów.
◼ Aquaparki i baseny - obłożenie dozwolone w 75%.
◼ W kinach obowiązuje limit 25% miejsc.
◼ Zakaz zgromadzeń powyżej 150 osób. Uczestnicy 1,5 m od siebie i zakrywają usta i nos.
◼ Transport zbiorowy - 50% liczby miejsc siedzących albo 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych – przewozy lokalne w ramach obszaru czerwonego.
◼ Inne imprezy, spotkania niezależnie od ich rodzaju - limit do 50 osób, z obowiązkiem zakrywania ust i nos.