Powiat Otwocki wciąż w strefie czerwonej!

Data: 14.10.2020 r., godz. 14.00    1980
W związku z dużą liczbą zakażeń koronawirusem nasz Powiat wciąż znajduje się w strefie czerwonej. Przypominamy o konieczności stosowania się do obowiązujących obostrzeń.
Powiat Otwocki pozostaje w strefie czerwonej, a terytorium całego kraju znajduje się w strefie żółtej. Przypominamy o obostrzeniach, które panują w strefie czerwonej:

• Obowiązek noszenia maseczki: wszędzie w przestrzeni publicznej.
  • Zakaz organizacji kongresów i targów.
  • Wydarzenia sportowe bez udziału publiczności.
  • Zakaz organizacji wydarzeń kulturalnych.
  • W restauracjach 1 osoba na 4 m2. Prowadzenie działalności możliwe od 6.00–22.00. Ograniczenia w zakresie godzin nie stosuje się do realizacji usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos lub jej przygotowywaniu i dostarczaniu.
  • Działalność hotelarska jest dopuszczalna, z wyjątkiem klubów i dyskotek.
  • 75% obłożenia w aquaparkach i basenach.
  • W siłowniach 1 osoba na 10 mkw.
  • W kinach 25% publiczności.
  • W kościołach 50% obłożenia budynku, obowiązek zachowania 1,5 m dystansu, obowiązek zakrywania ust i nosa.
  • Wesela i inne uroczystości rodzinne: 50 osób, z wyłączeniem obsługi.
  • W transporcie zbiorowym 50% liczby miejsc siedzących albo 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych – przewozy lokalne w ramach obszaru czerwonego.
  • Salony kosmetyczne, fryzjerskie i masażu: w miejscu, w którym jest prowadzona taka działalność przebywa wyłącznie obsługa oraz obsługiwani klienci, a w przypadku gdy klient wymaga opieki, także jego opiekun.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia