By młodość była bezpieczna. Inicjatywa Stowarzyszenia im. Grzegorza

Data: 18.10.2020 r., godz. 00.00    1482
Już po raz XI Stowarzyszenie Bezpieczna Młodość z Józefowa przypomniało o tym, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze. Przyjaciele Stowarzyszenia spotkali się na Mszy Świętej, której przewodniczył bp Marek Solarczyk.
Po raz XI Stowarzyszenie Bezpieczna Młodość im. "Grzegorza" z Józefowa, przypomniało o tym, jak ważna jest odpowiednia troska o bezpieczeństwo na drodze. Tym bardziej, że każdego dnia jesteśmy świadkami dziesiątek wykroczeń. Niektóre mogą zaważyć na ludzkim życiu.

W niedzielę, 18 października, w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie, pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka została odprawiona Msza Święta, a po niej zespół „Cisza Jak Ta” wykonał utwory, wśród których znalazł się hymn Stowarzyszenia. Przypomniał on zgromadzonym historię Grzegorza, który dziś patronuje inicjatywie, mającej na celu między innymi pomoc poszkodowanym w wypadkach.

Powiat Otwocki reprezentował Wicestarosta Otwocki Paweł Zawada i Członek Zarządu Powiatu Otwockiego Kinga Błaszczyk.