Katyń pamiętamy

Data: 15.03.2017 r., godz. 15.20    405
W czwartkowy wieczór, 9 marca br., Zespół Szkół nr 2 w Otwocku przy ul. Pułaskiego 7, zaprosił na spotkanie z historią. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Otwocki Mirosław Pszonka, Członek Zarządu Powiatu Aneta Bartnicka, a także Radny Rady Powiatu Krzysztof Szczegielniak.
Wieczornica „Zaszum nam Polsko nad katyńskim lasem” wpisuje się w cykl imprez związanych z patronatem nad pomnikiem Katyń 1940.
Uroczystości rozpoczęły wystąpienia: przedstawicielki Instytutu Pamięci Narodowej z Wydziału Edukacji Historycznej, Anny Klimowicz oraz Wiceprezesa Zarządu Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego, Katarzyny Wróblewskiej.

W drugiej części spotkania wielu wzruszeń dostarczyła prezentacja finalistów konkursu recytatorskiego. Zwycięzcą okazała się Weronika Piłka, uczennica Gimnazjum w Celestynowie.

„Te czasy minęły, odeszły gdzieś w dal, nie było nas wtedy na świecie....Gdy nasi rodacy walczyli za kraj, wierzyli, że nam będzie lepiej” – śpiewali na koniec uczniowie.

Po uroczystości w kawiarence można było skosztować smakołyków przygotowanych przez rodziców.

Uroczystość objął patronatem Starosta Otwocki Mirosław Pszonka i Prezydent Miasta Otwocka Zbigniew Szczepaniak

Beata Poniatowska
Wydział Organizacyjny i Spraw Społecznych