Fryzjerski pokaz w „Nukleoniku”

Data: 17.03.2017 r., godz. 15.30    761
16 marca 2017 r. „Nukleonik” przeniósł nas w czasie. „Moda XXII wieku” to tytuł konkursu fryzjerskiego, który juz po raz piąty stał się okazją do zaprezentowania swoich umiejętności przez uczniów Zespołu Szkół Nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie. Pokazom przyglądała się Aneta Bartnicka Członek Zarządu Powiatu, która miała także swój decydujący głos w Jury.
Prezentacja na czerwonym wybiegu futurystycznych stylizacji, pokazy kreatywnych technik strzyżenia - w wykonaniu Dominika Brzezińskiego, stylizacji fryzur - Emilii Celińskiej, Doroty Bąk oraz makijażu - Gabrieli Kurnatowskiej (uczniowie z klasy 4e) zaimponowała wielu.

W konkursie pierwsze miejsce zdobyła: Paula Michałowska z klasy 4e i stylizacja „Damme de Paris”, drugie miejsce: Anna Trzaskowska z klasy 3e, stylizacja „Terminatorka”, trzecie miejsce: Karolina Trzaskowska z klasy 3e, stylizacja „Metaliczna panna”. Nagrodę publiczności zdobyła także Karolina Trzaskowska. Zwycięzcy wezmą udział w konkursie w Zespole Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie.

Specjalnymi gośćmi wydarzenia byli sponsorzy: Małgorzata Stańczak - przewodnicząca rady Rodziców; Grzegorz Duży - główny stylista „Shake Your Head” - Polska Marka Stylistów Fryzur.

W Jury zasiedli - Aneta Bartnicka Członek Zarządu Powiatu; Karolina Słowik charakteryzator, fryzjer-stylista; Danuta Rendaszka z Mary Kay Cosmetics; Barbara Wawer z Salonu Fryzjersko-Kosmetycznego „Urodajnia”; Robert Dybkowski przedstawiciel firmy Fale, Loki, Koki.

Możliwość spontanicznego tworzenia i wielkie święto mody przygotowały nauczycielki przedmiotów fryzjerskich: Eliza Kaniewska oraz Ewa Sójka.

Beata Poniatowska
Wydział Organizacyjny i Spraw Społecznych