Jesteś tutaj:

Ekstremalna Droga Krzyżowa

Data: 20.03.2017 r., godz. 13.45    1534
7 kwietnia br. w Otwocku, po raz drugi odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Noc, ponad 40 kilometrowa wędrówka. Sami, w milczeniu. Zdani wyłącznie na siebie i własne siły. Dostajemy do ręki mapę i rozważania - 14 stacji męki Jezusa. Doświadczamy bólu, zmęczenia, ale dzięki temu sprawdzamy i przekraczamy siebie. To ćwiczenie fizyczne i duchowe, po którym każdy może zostać odmieniony.
W ubiegłym roku w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej wzięło udział prawie 26 tysięcy osób, którzy pokonali 177 tras w Polsce i 11 zagranicą (m.in. Oslo, Genewa, Glasgow, Manchester, Antarktyka). Chcemy, aby w tym roku było nas jeszcze więcej.

Rok temu w Otwocku w drogę wyruszyło 150 osób. 40 niestety nie dotarło do celu, dlatego z myślą o osobach mniej aktywnych fizycznie zostały wyznaczone dwie trasy: ubiegłoroczna trasa do Łaskarzewa (ok. 51 km) oraz trasa-pętla o długości 40 km zaczynająca i kończąca się w Otwocku.

Naszą wyprawę rozpoczniemy 7 kwietnia o godz. 20:00 Mszą Świętą w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego przy ul. Żeromskiego 6 (Pallotyni), a po Mszy wyruszymy w drogę… Jeżeli nie możesz pójść - nic straconego. Bezpośrednio po Mszy odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu, które potrwa aż do pierwszej porannej Mszy. W miarę możliwości wyłożymy na stolikach rozważania EDK - będziesz mógł uczestniczyć w tej drodze duchowo!

Na początku jest normalnie, po prostu idę, co jakiś czas stacja, krótka modlitwa – tekst rozważań czytany w świetle czołówki – opowiada o swoich doświadczeniach jeden z uczestników EDK. – Zmaganie może zacząć się na 18, 30, albo jeszcze innym kilometrze. I raczej zostanie do końca – wyjaśnia. Zmęczenia doświadcza się różnie – przekonują uczestnicy. Bolące stopy, brak sił, zimny deszcz na twarzy. Ze zmęczenia plącze się język. Boli każdy krok. – Paradoksalnie, właśnie wtedy, gdy nie mam już sił i chęci, zaczyna się prawdziwe ćwiczenie duchowe. Takie zmaganie pomaga otworzyć się na medytację i modlitwę. Bo właśnie o to chodzi w EKSTREMALNEJ DRODZE KRZYŻOWEJ. Celem jest spotkanie z Bogiem – podsumowuje uczestnik projektu.

Zapisy do 30 marca do godz.22:00 lub do wyczerpania miejsc. Limit: 200 osób/ trasę.
http://www.edk.org.pl/rejon-edk/177/otwock.html

Liderem EKD w Otwocku jest Mateusz Kubiak
tel. 663428877
e-mail: otwock.edk@gmail.com

Do zobaczenia na trasie!