Jesteś tutaj:

Zabawa na rolkach? Już wkrótce!

Data: 28.03.2017 r., godz. 14.00    1515
Rusza kolejna edycja Bitew Świdermajerowych, czyli skejtowych zawodów na rolkach. Podczas dwudniowych zmagań rolkarzy 22 i 23 kwietnia, w Otwocku, młodsi i trochę starsi miłośnicy rolek będą mogli spróbować swoich sił w dyscyplinach Freestyle pierwszego dnia i Bladecross drugiego dnia rozgrywek.
Bitwy Świdermajerowe to zawody rolkarskie dla dzieci i młodzieży będące inicjatywą klubu UKS Wilki Otwock, organizowane wspólnie z lokalnym portalem Świdermajer.info. Zyskują one coraz więcej fanów na Mazowszu i są elementem promującym architekturę Świdermajer w powiecie otwockim. Druga już edycja zawodów odbywających się w Otwocku to propozycja dla najmłodszych i ich rodzin, ale też dla amatorów rolek oraz kibiców, którzy szukają inspiracji w rodzinie i w życiu.

Na sportową imprezę zaproszeni są członkowie klubów i szkółek rolkarskich z całego regionu mazowieckiego, niezrzeszeni w żadnej organizacji entuzjaści czterech kółek oraz wszyscy ci, którzy chcą zobaczyć na żywo to widowiskowe wydarzenie.

Freestyle’owe figury i Bladecrossowe zmagania

Podczas dwudniowych zawodów odbędą się rozgrywki tzw. zero-kubkowe w trzech dyscyplinach Freestyle’owych – skierowane do rolkarzy rozpoczynających przygodę z Freestyle’em oraz w dyscyplinie Bladecross przeznaczonej dla wszystkich chętnych zawodników niezależnie od umiejętności rolkarskich. Obowiązują kategorie wiekowe z podziałem na płeć.

Freestyle zaplanowany na pierwszy dzień zawodów obejmują konkurencje takie jak: Battle Slalom (bitwa na triki slalomowe), Speed Slalom (wyścigi slalomowe między kubeczkami) oraz Free Jump (skoki nad tyczką), które wliczane są do światowego rankingu Freestyle’u World Slalom Series. Oznacza to, że punkty zdobyte przez zawodników we Freestyle’u będą wzięte pod uwagę do WSS (za 1 miejsce 50 punktów).

Bladecross, zaliczany do Mazowieckiej Ligi Bladecross, odbędzie się drugiego dnia zawodów. Zadaniem uczestników Bladecross’a będzie wyścig na specjalnym torze przeszkód typu opony, kartony, podjazdy czy wyskocznie. Punkty zdobyte przez zawodników w Bladecrossie wliczane są do rankingu ligi. Dodatkowo, w tej konkurencji rozgrywana jest kategoria „RODZIC” przeznaczona dla rodziców-amatorów, którzy chcą wziąć udział w rodzinnej zabawie. O ile pogoda pozwoli, nie zabraknie też widowiskowego Limbo Skating czyli przejazdu pod tyczką, który zawsze wzbudza wiele emocji, zarówno wśród uczestników, jak i kibiców. Na uwagę zasługuje fakt, że to właśnie do naszej zawodniczki należy nieoficjalny rekord Polski w tej dyscyplinie, 24 cm.

Warsztaty z najlepszymi Wilczycami

Podczas zawodów, Reprezentantki Polski i jednocześnie zawodniczki wilczej watahy, dla których rolki to codzienne podejmowanie wyzwań, poprowadzą dla wszystkich chętnych specjalne Warsztaty Freestyle’owe. Doradzą, w jaki sposób należy ćwiczyć technikę na czterech kółkach, aby jeździć jeszcze lepiej i efektowniej. Wystarczy wziąć ze sobą rolki i kask i zgłosić chęć wzięcia udziału w warsztatach na miejscu ;- )

Bardzo mnie cieszy, że jest coraz więcej fanów rolek w Polsce. To sport, który inspiruje młode pokolenie do tego, w jaki sposób można aktywnie spędzać swój wolny czas, z dala od komputera, wspólnie z rodziną. Widać to chociażby w naszym klubie, gdzie mamy naprawdę wiele utalentowanych Wilków. To właśnie dzięki ich pasji i silnemu zaangażowaniu zrodziły się Bitwy Świdermajerowe. To impreza, która jednoczy rolkarską społeczność i pozwala na wypróbowanie swoich „kółkowych” umiejętności
. – mówi Darek Labriga, trener i założyciel UKS Wilki Otwock.

Zachęcam każde małe i większe dziecko z Mazowsza, które jeździ na rolkach, aby przyjechało do Otwocka i wzięło udział w Bitwach. To nie tylko próba swoich sił, ale też wspaniała zabawa! – mówi Tomasz Brzostek, założyciel portalu swidermajer.info.

Bitwy Świdermajerowe 22-23 kwietnia
- teren boiska Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego, przy ul. J. Słowackiego 4/10, w Otwocku.
Start godz. 10.00. (sobota) i godz. 9:00 (niedziela).
Wstęp wolny (opłata startowa freestyle 20 zł, bladecross - 15 zł, płatna na miejscu, w dniu imprezy).

Więcej informacji na https://www.facebook.com/wilki.otwock/
Kontakt: rolki@wilkiotwock.pl