Pokaż, jak budujesz swój biznes lub wspierasz lokalną społeczność. Wyróżnimy najlepszych!

Data: 07.12.2020 r., godz. 09.00    2418
Powiat Otwocki, WSGE im. Alcide De Gasperi w Józefowie oraz Klub Nowej Gospodarki pragną zaprosić wszystkich przedsiębiorców i organizacje pozarządowe do udziału w Forum Gospodarczym Powiatu Otwockiego.
Na terenie powiatu otwockiego działa kilka tysięcy przedsiębiorców i setki organizacji pozarządowych. Dzięki nim rozwija się nasz region, powstają nowe usługi, a także wdrażane są innowacyjne projekty. Wiele z nich doświadcza codziennych wyzwań, ale skutecznie stawiają im czoła. Wszyscy zasługują na wyróżnienie, a najlepsi mogą być wzorem dla innych.

Konkurs dla przedsiębiorców, który kończyło Forum Gospodarcze Powiatu Otwockiego to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń naszego regionu. Od wielu lat wyróżnienie w nim zdobywały najbardziej innowacyjne i najlepiej zarządzane firmy z naszego regionu. W tym roku, w związku z pandemią, organizacja Forum nie jest możliwa. Jednak inicjatorzy przedsięwzięcia – Samorząd Powiatu Otwockiego, Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide De Gasperi w Józefowie oraz Klub Nowej Gospodarki nie rezygnują z projektu. Spośród nominowanych Kapituła Konkursowa wyłoni laureatów, którzy otrzymają nagrodę Starosty Otwockiego – „Buzdygan Marszałka Bielińskiego” oraz Nagrodę Rektora WSGE „Innowator Biznesu” dla Najlepszych Przedsiębiorców oraz Organizacji Pozarządowych Powiatu Otwockiego. Tym samym dobra tradycja zostanie zachowana.

Jak mówi Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak: "Nasz region posiada ogromny potencjał gospodarczy. Swoją siedzibę mają tu firmy działające regionalnie, krajowo, ale też na arenie międzynarodowej. Wiele z nich jest przykładem nie tylko mądrego zarządzania, ale również troski o pracowników czy społecznej odpowiedzialności biznesu. Chcemy je doceniać, a poprzez to promować dobre praktyki.”

Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane do 9 grudnia br. Następnie Kapituła Konkursowa wyłoni laureatów. Wyróżnienia zostaną przyznane w takich kategoriach, jak: Pracodawca Roku, Filantrop Roku, Firma Roku, Innowator Roku, Bizneswoman, Biznes Rodzinny, Aktywny NGO.

Jak mówi Prorektor WSGE dr hab. Małgorzata Such-Pyrgiel: Realizowanie i wspieranie badań, projektów i wydarzeń opartych o trójstronne partnerstwo: nauki, administracji i biznesu, czego przykładem jest, miedzy innymi, organizacja już kilku edycji Forum Gospodarczego Powiatu Otwockiego, wspólnie ze Starostem Powiatowym w Otwocku i Powiatowym Urzędem Pracy, przyczynia się do spójności i solidarność społecznej. Współpraca ta pełni bardzo ważną rolę w rozwoju lokalnego rynku pracy i przedsiębiorców, naszej Uczelni, ale także Powiatu Otwockiego jak i poszczególnych gmin.

Wszystkich lokalnych przedsiębiorców zachęcamy do składania zgłoszeń do konkursu. Może je wysyłać:
• za pośrednictwem poczty e-mail: promocja@powiat-otwocki.pl.

Spośród nominowanych Kapituła Konkursowa wyłoni laureatów, którzy otrzymają nagrodę Starosty Otwockiego – „Buzdygan Marszałka Bielińskiego” oraz Nagrodę Rektora WSGE „Innowator Biznesu” dla Najlepszych Przedsiębiorców oraz Organizacji Pozarządowych Powiatu Otwockiego.

Warunki i tryb postępowania konkursowego określają: Regulamin przyznawania nagrody „Buzdygan Marszałka Bielińskiego” oraz Regulamin Konkursu dla Najlepszych Przedsiębiorców oraz Organizacji Pozarządowych Powiatu Otwockiego. Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu 22 788 15 34, wew. 387.

Wnioski do konkursu należy składać na formularzach zgłoszeniowych do dnia 9 grudnia 2020 r.