Paweł Sędek wyróżnionym wolontariuszem

Data: 24.11.2020 r., godz. 15.20    1710
Paweł Sędek został wyróżniony w konkursie „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”, organizowanym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego, w kategorii "Wolontariat w czasie pandemii".
Powiat Otwocki jest dumny z tych, którzy bezinteresownie działają na rzecz drugiego człowieka. Wolontariusze docierają tam, gdzie znajdują się najbardziej potrzebujący.

Kiedy w naszym kraju, a także regionie rozpoczęły się zmagania z pandemią koronawirusa, mieszkaniec Józefów Miasto – Paweł Sędek, zorganizował akcję, która pokazała, że możemy na siebie liczyć i być wsparciem. Zakupione z prywatnych środków finansowych maski filtrami FFP3, maseczki z materiału z jonami srebra oraz przyłbice przekazał dla personelu medycznego. Jednocześnie zaczęły się do Pana Pawła zgłaszać szpitale i oddziały, które borykały się z brakiem maseczek. Do akcji włączyli się inni wolontariusze, prywatni darczyńcy oraz gwiazdy show-biznesu. Tak powstała inicjatywa STOPcorona.

Doceniamy naszych wolontariuszy, dlatego m.in. Pana Pawła zgłosiliśmy do konkursu „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”, organizowanego przez Marszałka Województwa Mazowieckiego. Dziś możemy poinformować, że Pan Paweł został wyróżniony w kategorii „Wolontariat w czasie pandemii”.

Gratulujemy i dziękujemy za wsparcie, które Pan i inni wolontariusze okazujecie potrzebującym w naszych społecznościach!

Pan Paweł i Pani Agata, która współprowadziła projekt.

Obdarowany personel medyczny.