Zaproszenie na konferencję

Data: 27.11.2020 r., godz. 08.10    1642
Fundacja Konstruktywnego Rozwoju (prowadząca Placówkę Profilaktyczną w Otwocku przy ul. Czaplickiego 7), zaprasza na bezpłatną Konferencję pt. "Linia Otwocka - Wspólnie na rzecz profilaktyki i terapii uzależnień behawioralnych" w dniu 10 grudnia 2020r. Konferencja będzie realizowana on-line.
Jednym z celów konferencji jest przedstawienie obecnego stanu zagrożeń związanych z uzależnieniami behawioralnymi wśród dzieci i młodzieży (nowoczesne technologie) oraz zasobów pomocowych w tym obszarze na terenie "Linii Otwockiej" czyli Powiatu Otwockiego i Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy.

Konferencja jest skierowana do przedstawicieli samorządów lokalnych tj. Urzędu Miasta Otwocka, Starostwa Powiatowego w Otwocku, Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy, pracowników instytucji pomocowych i organizacji pozarządowych zajmujących się realizacją zadań związanych z ochroną zdrowia, polityką społeczną i oświatą.

Konferencja jest współfinansowana przez Ministerstwo Zdrowia reprezentowane przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

Konferencja została objęta Patronatem Honorowym przez Starostę Otwockiego i Prezydenta Miasta Otwocka.

Szczegółowe informacje i zgłoszenia on-line:www.konstruktywny.eu/aktualnosci

Program Konferencji

10.00-10.15 - Rozpoczęcie konferencji i przedstawienie programu pracy - przedstawiciel Fundacji Konstruktywnego Rozwoju.

10.15-11.00 - Wystąpienia przedstawicieli samorządów lokalnych dot. Zasobów w obszarze profilaktyki uzależnień behawioralnych.

11.00-11.30 - Wystąpienie Dyrektora Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii dr n. med. Piotra Jabłońskiego - dotyczące polityki krajowej i przepisów prawa w obszarze profilaktyki i terapii uzależnień behawioralnych

11.45-12.30 - Wykład pt. "Zaburzenia nawykowe i kompulsywne w psychiatrii dzieci i młodzieży - diagnoza i leczenie" - dr n. med. Artur Kołakowski specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, specjalista psychiatrii, psychoterapeuta, superwizor - dyskusja, pytania i odpowiedzi.

12.30-13.00 - Prezentacja przedstawień profilaktycznych przygotowane przez wolontariuszy i podopiecznych Fundacji.

13.15-14.00 - Wykład pt. "Doświadczenia Fundacji w profilaktyce i terapii osób uzależnionych behawioralnie z terenu Linii Otwockiej" oraz prezentacja wyników ankiet dotyczących rozpowszechnienia, zasobów i potrzeb pomocowych w obszarze profilaktyki i terapii uzależnień behawioralnych na terenie Linii
Otwockiej - Zbigniew Michalczyk - psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień i superwizor KBdsPN.

14.00-14.45 - Panel dyskusyjny celem określenia obecnych zasobów pomocowych i potrzeb oraz wyznaczenia kierunków działań polityki społecznej i zdrowotnej sprzyjających rozwiązywaniu trudności i zagrożeń związanych z uzależnieniami behawioralnymi na teranie Linii Otwockiej – moderator Zbigniew Michalczyk.

14.45-15.00 - Podsumowanie i zakończenie konferencji.

Fundacja Konstruktywnego Rozwoju
Placówka Profilaktyczna
ul. Czaplickiego 7, 05-400 Otwock
e-mail: fundacja@konstruktywny.eu