Ocalić od zapomnienia - polskie arcydzieła muzyki klarnetowej

Data: 04.12.2020 r., godz. 15.00    1568
6 grudnia w niedzielę, Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów zaprasza na ostatnie wydarzenie w ramach II edycji Międzypokoleniowej Akademii Muzycznej w Karczewie.
6 grudnia w niedzielę, o godzinie 17.00 zapraszamy na ostatnie wydarzenie w ramach II edycji Międzypokoleniowej Akademii Muzycznej w Karczewie: Ocalić od zapomnienia – polskie arcydzieła muzyki klarnetowej. Tegoroczna edycja trwa od września do grudnia.

Warsztaty o niezwykłym instrumencie jakim jest klarnet oraz koncert odbędą się on-line na kanale You Tube Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kameralistów: https://www.youtube.com/results?search_query=stowarzyszenie+polskich+muzyków+kameralistów

W czasie wydarzenia usłyszymy niezwykłe utwory polskich kompozytorów (m.in. Wajnberga, Pendereckiego, czy Lutosławskiego) na klarnet i fortepian w wykonaniu: Piotr Lato (klarnet) i Wioletty Fludy-Tkaczyk (fortepian)

Koncert zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów. Projekt został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, Powiatu Otwockiego oraz Centrum Kultury i Sportu w Karczewie.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Otwocki oraz Burmistrz Karczewa.

Ewelina Sielska-Badurek
Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów