Spotkania z żywą historią

Data: 10.05.2017 r., godz. 09.06    255
Powiat Otwocki zaprasza na kolejną edycję spotkań z grupami rekonstrukcyjnymi organizowanych w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. W tym roku zabawy, pokazy i wykłady historyczne odbędą się w trzech gminach: Kołbieli, Otwocku i Józefowie.
Już 13 maja w Kołbieli o godz.12.30 na placu przed urzędem gminy zapraszamy mieszkańców do udziału w zabawach staropolskich. W programie min. pokaz kuglarski, turniej rzutu podkową, toczenie koła od armaty.

Tego samego dnia o godz. 15.00 na terenie Muzeum Ziemi Otwockiej będzie można przenieść się na dzikie pola, zobaczyć pokaz strzelania z bata i pokaz szermierki, a także spróbować własnych sił w strzelaniu z łuku.

Natomiast w Józefowie 25 czerwca o godz. 11.00 uczestnicy zabawy w na terenie przy Miejskim Domu Kultury zostaną zabrani w podróż do szlacheckiego zaścianka. Zostanie min. wygłoszony wykład na temat ubioru polskiego.

Dodatkowe atrakcje dla dzieci w każdym z miejsc to: malowanie twarzy, diorama sprzętu obozowego z namiotem, możliwość przymierzenia historycznych kostiumów, wystawa broni białej i palnej czarnoprochowej, zajęcia plastyczne z masy solnej, malowanie herbów, rzuty dzirytem, szermierka na bezpieczne szable Go-now.