Wielki jubileusz OSP w Jabłonnie

Data: 10.05.2017 r., godz. 15.15    539
W niedzielę, 7 maja br., odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej RP Otwock-Jabłonna. Gratulacje, podziękowania i odznaczenia osobiście wręczył Starosta Otwocki Mirosław Pszonka, Prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Otwocku.
Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12.00 w Parafii Niepokalanego Serca Maryi przy ulicy ul. Ujejskiego 2. Mszę świętą koncelebrował Ks. Jan Kazimierz Gołembiewski proboszcz parafii, który poświęcił także nowy wóź strażacki. Nad oprawą muzyczną podczas mszy św. czuwała Orkiestra Dęta z Ochotniczej Straży Pożarnej w Karczewie.

Po nabożeństwie Druhny i Druhowie z OSP Jabłonna, zaproszeni goście, władze samorządowe, mieszkańcy Otwocka pod przewodnictwem Orkiestry Dętej OSP Karczew oraz Mażoretek przemaszerowali wspólnie pod strażnicę Ochotniczej Straży Pożarnej przy ulicy Gabriela Narutowicza 109, gdzie odbył się okolicznościowy apel.

Jubileusz 90-lecia OSP RP Jabłonna jest wspaniałą okazją do uczczenia trudu i poświęcenia Druhen i Druhów, którzy żyją według zasady „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”. Działalność Waszej jednostki daje świadectwo ofiarności i pełnej poświęcenia służby dla społeczności lokalnej, jako wzór godny naśladowania. Za wiele lat służby serdeczne podziękowania składam Prezesowi za przykładną działalność na rzecz jednostki – mówił Starosta Otwocki Mirosław Pszonka.

Jubileusz zamknęła występem na koncertowej scenie gwiazda wieczoru, grupa CamaSutra z piękną wokalistką Małgorzatą Główką.

Beata Poniatowska
Wydział Organizacyjny i Spraw Społecznych